قیمت آسانسور کششی+ انواع و خصوصیات آن ؟ لیست قیمت در سال۱۴۰۱


قیمت آسانسور کششی

آسانسورها وسیله‌هایی هستند برای حمل افراد و اجسام به صورت عمودی و افقی در یک شفت اختصاصی که طبقات مختلف یک ساختمان را به هم متصل و جابجا می‌کنند. آسانسورها در دهه ۱۵۸۰ میلادی با احداث ساختمان‌های بلند، در میان مردم رایج شدند و تا به امروز که مشاهده می‌کنید می‌توان گفت که در همه ساختمان‌های جدید و حتی اغلب خانه‌ها نیز قابل مشاهده هستند.

 

قیمت آسانسور کششی

 

آسانسورهای کششی یکی از کاربردی‌ترین انواع آسانسور در اغلب ساختمان‌هاست که دارای بیشترین تنوع هستند. اصل کار این دسته از آسانسورها بر پایه طناب و چرخ‌هایی است که توسط نیرو محرکه موتور آسانسور سبب چرخش طناب می‌شوند. اصل مطلب امروز نیز درباره قیمت آسانسورهای کششی است که در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

مقاله پیشنهادی:

نصب آسانسور کششی چگونه است؟+اپدیت ۱۴۰۰

 

خصوصیات آسانسور کششی

در ابتدا بهتر است مقداری درباره نحوه کارکرد و حرکت آسانسورهای کششی بدانید. آسانسورهای کششی رایج‌ترین نوع آسانسورها هستند که در دو نوع آسانسورهای کششی گیربکس دار (Geared Elevators) و آسانسورهای کششی بدون گیربکس (Gearless Elevators) موجود هستند. در هر دو نوع این آسانسور می‌توان از جریان متناوب (AC) یا جریان مستقیم (DC) برای هدایت موتور آسانسور استفاده کرد.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

در صورت قطعی برق، حرکت و کار آسانسورهای کششی متوقف خواهد شد و باید برای خارج کردن افراد درون کابین از افراد متخصص در این زمینه استفاده شود. هزینه نصب آسانسورهای کششی به نسبت سایرین بیشتر است اما بسیار کاربردی‌. از طرفی میزان مصرف برق در این نوع آسانسورها از تمامی آسانسورهای دیگر کمتر خواهد بود، درنتیجه برای شما بسیار مقرون به صرفه هستند. همچین سواری و حرکت این دسته از آسانسورها بسیار راحت‌تر و نرمتر از آسانسورهای دیگر است به همین دلیل برای مکان‌هایی مانند بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز بسیار مناسب است.

 

خصوصیات آسانسور کششی

 

مشخصات آسانسور کششی گیربکس Geared Elevators

در این نوع آسانسور زمانیکه موتور محرکه آسانسور توسط نیروی الکتریسیته به کار می‌افتد طناب‌های متصل به کابین آسانسور به صورت مستقیم موجب حرکت آن نمی‌شوند، زیرا مابین کابین و طناب در این دسته از آسانسورها جعبه‌ی گیربکس یا جعبه دنده‌ای قرار دارد که پس از چرخاندن گیربکس و چرخش چرخ، طناب به حرکت در می‌آید که در نهایت سبب به حرکت درآمدن کابین نیز می‌شوند.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

آسانسورهای کششی دنده‌ای دارای قابلیت حرکت تا ۵۰۰ فوت در درقیقه را دارند و حداکثر مسافت سفر برای آن حدود ۲۵۰ فوت است. به همین دلیل در ساختمان‌های پرتردد و شلوغ استفاده از آسانسورهای گیربکس دار توصیه نمی‌شود زیرا از سرعت بالایی برخوردار نخواهند بود.

 

مشخصات آسانسور کششی گیربکس Geared Elevators

 

آسانسور کششی بدون گیربکس Gearless Elevators

در آسانسورهای کششی بدون دنده چرخ‌های متصل به طناب مستقیماً به موتور آسانسور وصل شده است و در صورت حرکت موتور، کابین آسانسور به حرکت درمی‌آید. آسانسورهای کششی بدون گیربکس می‌توانند تا ۲۰۰۰ فوت در درقیقه سرعت داشته باشند و حداکثر مسافت آنها در حدود ۲۰۰۰ فوت است. بنابراین این دسته از آسانسورهای کششی تنها گزینه مناسب برای ساختمان‌های بلند مرتبه است.

 

آسانسور کششی بدون گیربکس Gearless Elevators

 

مقاله پیشنهادی:

انواع آسانسور برای همه کاربردهای مختلف در ۱۴۰۰

 

امروزه با افزایش شهر نشینی و جمعیت درون شهرها و ساختن ساختمان‌های بلند افزایش تعداد ماشین‌های موجود را نیز به دنبال دارد و به مسئله‌ای جدی تبدیل شده است. استفاده از آسانسور درون پارکینگ یا ایجاد پارکینگ‌های آسانسوری یکی از راه حل‌های بسیار سودمند در این باره است. یکی دیگر از کاربردهای آسانسورهای کششی استفاده در پارکینگ‌های ماشین برای حمل و انتقال و استفاده به عنوان آسانسور خودروبر است.

 

آسانسور کششی بدون گیربکس Gearless Elevators

 

آسانسورهای طراحی شده برای پارکینگ‌ها به طور معمول دارای فضایی با ابعاد ۲٫۵ تا ۳ متر در ۴٫۵ تا ۶ متر هستند که ظرفیتی بالغ بر ۲٫۵ تا ۷ تن را می‌توانند حمل کنند. دلیل استفاده از آسانسورهای کششی برای پارکینگ‌ها و حمل خودرو در ظرفیت حمل و تعداد طبقاتی است که ماشین‌ها را حمل می‌کنند. برای مثال در آسانسورهای هیدرولیکی برای ساختمان‌ها و پارکینگ‌هایی تا ارتفاع سه طبقه مناسب هستند اما آسانسورهای کششی برای ارتفاعات بلندتر و با سرعت بیشتری نیز قابل استفاده هستند.

از آسانسورهای کششی برای حمل ماشین‌ها می‌توان علاوه بر پارکینگ‌ها در آپارتمان‌ها، انبارهای بزرگ و تعمیرگاه‌های ماشین نیز استفاده کرد.

 

آسانسور کششی بدون گیربکس Gearless Elevators

 

انواع آسانسور کششی بر اساس نوع ساختمان‌ها

انتخاب و نصب آسانسور برای هر ساختمان یا مکانی باید طبق استانداردها و شرایط خاص آن انتخاب شود. بدون شک انتخاب هر نوع آسانسور برای هر ساخمانی ممکن نخواهد بود. همانطور که در بالا نیز اشاره شد؛ آسانسورهای کششی به دو دسته گیربکس و گیرلس تقسیم می‌شوند. همین امر به دلیل متفاوت بودن در کارایی و کاربرد آنها سبب میشود تا برای ساختمان‌های مختلف مورد استفاده باشند.

در ساختمان‌های بلند به دلیل بالا بودن ارتفاع در آنها، بهتر است از آسانسورهای کششی گیرلس یا بدون دنده استفاده شود. این نوع آسانسورهای کششی فاقد هر گونه محدودیتی برای ارتفاعات بلند هستند.

 

انواع آسانسور کششی بر اساس نوع ساختمان‌ها

 

برای ساختمان‌های پر تردد نیز که افراد زیادی در طول ساعات روز از آسانسور استفاده می‌کنند باید آسانسور مورد نظر از سرعت بالایی برخوردار باشد تا معطلی افراد را به حداقل برساند. به همین دلیل استفاده از آسانسورهای کششی گیرلس توصیه می‌شود. این دسته از آسانسورهای کششی دارای بیشترین سرعت ممکن هستند، درنتیجه افراد مابین طبقات کمتری انتظار را برای کابین بعدی خواهند کشید.

یکی دیگر از موارد دیگر در انتخاب انواع آسانسورهای کششی میزان فضای موجود برای نصب آنهاست که باید قبل از نصب و خرید آن با نصاب آسانسور مشورت نمایید تا مناسبترین آسانسور را برای شما انتخاب کنند.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

مقاله پیشنهادی:

لرزش در آسانسور و نکات مهم امنیتی-آگاهی

 

در ساختمانهای کم ارتفاع و مسکونی که کمتر از ۳ طبقه هستند در انتخاب آسانسور کششی، گزینه بیشتری خواهید داشت. شما می‌توانید در این نوع ساختمان‌ها هم آسانسورهای کششی گیربکس و هم گیرلس را انتخاب نمایید.

قیمت آسانسور کششی در سال ۱۴۰۰

یکی از مهم‌ترین و تأثیر گذارترین عامل در انتخاب و خرید آسانسور هزینه و قیمت آنهاست. با توجه به نوسانات موجود در بازار متأسفانه نرخ ثابتی برای هیچ محصولی نمی‌توان اعلام کرد.

 

قیمت آسانسور کششی در سال 1400

 

اما همواره عواملی هستند که بر روی قیمت نهایی آسانسور تأثیر می‌گذارند. ما در این قسمت در تلاشیم تا شما را با عوامل تعیین کننده قیمت آسانسورهای کششی در سال ۱۴۰۰ بیشتر آشنا کنیم. در ابتدا بهتر است با یک بررسی کامل عوامل تعیین کننده قیمت آسانسور کششی را نام ببریم:

 • هزینه مربوط به تجهیزات و قعطات لازم برای آسانسور کششی
 • هزینه مربوط به نصب و راه اندازی آسانسور کششی
 • هزینه‌های مربوط به ساختمان

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

بنابر آسانسور انتخابی شما قطعات و تمامی جزییات آن متفاوت خواهد بود. به این معنی که شما بخواهید آسانسور کششی گیربکس یا گیرلس خریداری کنید، آسانسور مورد نظر برای چند طبقه طراحی شود، ظرفیت آن برای چند نفر طراحی شود و بسیاری دیگر از این ویژگی‌ها که شما بنابر بودجه خود تعیین کننده آنها خواهید بود. مشخص کردن هر کدام از این شرایط بر هزینه شما تأثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب و خرید نهایی با شرکت آسانسور مورد نظر خود مشورت لازم را انجام دهید تا از قیمت‌های نهایی خود باخبر باشید.

 

آسانسور کششی

 

تجهیزات لازم برای راه اندازی آسانسور به طور کلی به سه دسته تجهیزات مربوط به موتور آسانسور که نقش اصلی را به عنوان نیرو محرکه آسانسور کششی ایفا می‌کنند، دسته دوم سیستم کنترلی آسانسور و دسته سوم به عنوان قطعات جانبی مانند ریل‌ها، کابین آسانسور و … هستند. برخی از این قطعات بنابر نوع و ظرفیت آسانسور شما تعیین می‌گردند و نمی‌توانید به دلخواه آن را انتخاب کنید زیرا تمامی قطعات باید طبق محاسبات مهندسی شده انتخاب و نصب شوند. اما در مقابل برخی از قطعات آن دلبخواهی است و شما بنابر سلیقه خود آن را انتخاب می‌کنید مانند خصوصیات ظاهری کابین آسانسور.

 

آسانسور کششی

 

هزینه‌های مربوط به نصب و راه اندازی آسانسور نیز یکی از مواردی است که نمی‌توان به این راحتی از آن چشم پوشی کرد. از آنجا که تجهیزات و نیرو محرکه اصلی آسانسورهای کششی در بالای آسانسور قرار می‌گیرند مقداری نصب و راه اندازی آنها دشوار بوده و باید توسط مهندسین متخصص در این زمینه انجام بگیرد. شرکت اهورا آسانسور با در نظر گرفتن تمامی جوانب و شرایط شما در تلاش است تا با مناسب‌ترین قیمت با کیفت‌ترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه دهد.

 

آسانسور کششی

 

در ابتدا با مشاوره اولیه برای خرید آسانسور مورد نیاز خود گروه مشاوره شرکت آسانسوری اهورا آسانسور به محل شما اعزام خواهند شد تا شرایط و موقعیت ساختمانی و فضای موجود برای نصب آسانسور را بررسی کنند. در برخی مواقع برای آماده سازی جایگاه آسانسور به مراحلی نیاز است که خود دارای هزینه‌های جداگانه‌ای از هزینه‌های نصب و راه اندازی آسانسور خواهد بود.

 

قیمت آسانسور کششی در سال 1400

 

مقاله پیشنهادی:

شرکت آسانسوری معتبر را از کجا پیدا کنیم؟

 

در نهایت پس از نصب و راه اندازی آسانسور هزینه‌های نگهداری از آسانسور و تعمیر سالیانه آن را نیز باید مدنظر داشته باشید. در نهایت تمامی انتظاراتی که شما از آسانسور خود داشته باشید می‌تواند بر روی قیمت نهایی تأثیر گذار باشد.

 

قیمت آسانسور کششی در سال 1400

 

لیست قیمت آسانسور کششی ۱۴۰۰

باوجود تحریم‌ها در کشور متأسفانه قیمت‌ها ثابت نخواهند بود و بسیاری از قطعات مورد نیاز با محدودیت‌های فراوان وارد کشور می‌شوند که همین امر سبب گران شدن قیمت‌ها می‌شود. در زیر لیستی از قیمت آسانسور کششی در سال ۱۴۰۰ تهیه شده است.

تعداد توقف نوع ریل نوع درب موتور کابین نوع تابلو کنترل قیمت (تومان)
۳ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۹۳٫۸۰۰٫۰۰۰
۳ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۰۴٫۲۴۰٫۰۰۰
۴ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۹۶٫۶۰۰٫۰۰۰
۴ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۰۸٫۸۰۰٫۰۰۰
۵ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۱۰۰٫۹۰۰٫۰۰۰
۵ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۱۴٫۷۷۵٫۰۰۰
۶ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۱۰۷٫۶۵۰٫۰۰۰
۶ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۲۰٫۴۵۰٫۰۰۰
۷ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۱۲۵٫۳۴۵٫۰۰۰
۷ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۴۷٫۴۴۰٫۰۰۰
۸ ترک سرد لولایی سنگین ایرانی MDF استیل ۳vf با کارکدک ۱۳۳٫۶۶۰٫۰۰۰
۸ ترک سرد اتوماتیک ایرانی ایرانی تمام استیل ۳vf با کارکدک ۱۶۲٫۳۵۰٫۰۰۰

تمامی قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا آپدیت شده در آبان ۱۴۰۰ است. جهت مطلع شدن از قیمت‌های روز انواع آسانسورهای کششی می‌توانید با اهورا آسانسور تماس بگیرید.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

لیست موتورهای وارداتی برای آسانسورهای کششی

نام موتور ظرفیت توان سرعت قیمت (تومان)
ساسی ایتالیا ۶ نفره ۵٫۵ کیلو وات دو سرعته ۶۹٫۸۰۰٫۰۰۰
ساسی ایتالیا ۶ نفره ۵٫۵ کیلو وات تک سرعته ۶۹٫۸۰۰٫۰۰۰
ساسی ایتالیا ۸ نفره ۷٫۳ کیلو وات تک سرعته ۸۴٫۸۰۰٫۰۰۰
ایتال ایتالیا ۶ نفره ۶٫۱ کیلو وات دو سرعته ۶۲٫۵۰۰٫۰۰۰
سیکور ایتالیا ۶ نفره ۵٫۵ کیلو وات دو سرعته ۷۱٫۲۰۰٫۰۰۰

 

مقاله پیشنهادی:

خدمات و پشتیبانی اهورا آسانسور

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

قیمت آسانسور بر اساس ساختمان

اتخاب آسانسور بر اساس ساختمان می‌تواند به چند دسته زیر تقسیم شود:

 • آسانسور مخصوص ساختمان‌های مسکونی
 • آسانسور مخصوص پارکینگ
 • آسانسورهای صنعتی
 • آسانسور ساختمان‌های تجاری
 • آسانسور بیمارستانی
 • آسانسور بر اساس ارتفاع ساختمان

 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد نوع ساختمان در میزان استفاده، ظرفیت مورد نیاز برای اندازه کابین آسانسور، سرعت آسانسور و ارتفاع ساختمان بر انتخاب آسانسور مؤثر است. انتخاب نوع آسانسور نیز در هزینه‌های نهایی آن تأثیر گذار است. برای مثال در ساختمان‌های تجاری به نسبت ساخمان‌های مسکونی به آسانسورهای بزرگتر با ظرفیت بیشتر و سرعت بالاتر و حتی تعداد بیشتر کابین نیاز است. درنتیجه هزینه‌های آن در نهایت بسیار بیشتر از آسانسور ساختمان‌های مسکونی خواهد بود.

 

قیمت آسانسور بر اساس ساختمان

 

راهنمای خرید آسانسور

قبل از خرید آسانسور باید نکاتی را بنابر شرایط خود و نوع آسانسور بسنجید. همانطور که می‌دانید نصب و راه اندازی سیستم آسانسور باید طبق استانداردهای لازم انجام بگیرد تا از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد. در زیر برخی از مورادی که باید قبل از خرید آسانسور به آنها توجه داشته باشید ذکر شده است:

 • فضای نصب و راه اندازی آسانسور: مهمترین و اولین بحثی که برای خرید آسانسور کششی مورد توجه قرار می‌گیرد، فضای مورد نیاز و فضای موجود برای آن است. فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آسانسور کششی به دو قسمت، شامل فضای مورد نیاز برای کابین و نصب آن به صورت عمودی و فضای افقی بر روی آسانسور برای نصب تجهیزات آن است.

 

راهنمای خرید آسانسور

 

مقاله پیشنهادی:

آسانسور گیرلس

 

 • سرعت مدنظر شما برای آسانسور نیز یکی از مواردی است که برای ساختمان شما بر اساس موقعیت آن بسیار مهم است. در صورتی که دوست دارید آسانسوری با سرعت بالا در ساختمان خود داشته باشید و کمترین میزان مدت انتظار را برای هر سفر بکشید توصیه می‌شود که آسانسورهای کششی گیرلس را خریداری نمایید.
 • تعداد طبقات ساختمان مورد نظر: در این باره نیز در صورتیکه ساختمان شما بلند است و تعداد طبقات آن بیشتر از ۳ یا ۴ طبقه است بهتر است آسانسورهای کششی گیرلس را خریداری نمایید.

 

قیمت آسانسور کششی

قیمت آسانسور کششی

 

 • از جمله عوامل دیگری که باید برای خرید آسانسور به آن توجه کنید، میزان ظرفیت آسانسور، نوع تابلو فرمان آن، مشخصات و جنس کابین، نوع درب آسانسور، ابعاد درب آسانسور، طول مسیر حرکت آسانسور بین طبقات، نوع و جنس موتور آسانسور و … هستند.
 • در نهایت شما باید به بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید توجه داشته باشید و طبق بودجه موجود خود آسانسور مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

راهنمای خرید آسانسور

خرید آسانسور کششی در سنندج

در نهایت تمامی موارد باید شما یک شرکت آسانسوری معتبر جهت خرید و نصب آسانسور خود انتخاب کنید. زیرا اینن وسیله حرکتی شوخی برار نیست و باید توسط افرادی متخصص و باتجربه در این زمینه راه اندازی شوند. شرکت اهورا آسانسور در سنندج با استفاده از متخصصین ماهر و مجرب تمامی مراحل از مشاوره اولیه، طراحی، نصب و راه اندازی به صورت کاملاً تخصصی در کنار شما خواهند بود.

 

خرید آسانسور کششی در سنندج

 

در این مقاله تمامی خصوصیات آسانسورهای کششی را به همراه جدیدترین قیمت‌های موجود در سال ۱۴۰۰ را با موتورهای خارجی و ایزانی بررسی کردیم. امیدورایم بر مبنای توضیحاتی که به شما داده شد بتوانید صحیح‌ترین تصمیم را بگیرید.

 

خرید آسانسور کششی در سنندج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیتماس