نگهداری آسانسور خودروبر چگونه است؟ ۳قطعه تشکیل دهنده سیستم یک آسانسور خودروبر

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر

نگهداری آسانسور خودروبر

آسانسور‌ها سیستم‌‌های پیچیده با صد‌ها قطعه هستند که باید از آن‌ها به درستی نگهداری شود. یکی از عملکرد‌های اصلی در نگهداری صحیح از آسانسور‌ها تعمیر و بررسی ‌های دوره‌ای جهت جلوگیری از سایش و خرابی بیش از حد است. در سیستم‌های بزرگ و پیچیده مانند آسانسور‌ها به خصوص در آسانسور‌های مدرن هدف از برسی و تعمیرات دوره‌ای نگهداری و اطمینان از عملکرد صحیح و ایمن آن‌هاست و اطمینان حاصل شود که تجهیزات و قطعات آسانسور همانطور که در ابتدا طراحی شد‌ه‌اند به کار خود ادامه دهند.

 

نگهداری آسانسور

 

چه برای خانه و چه برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی، آسانسور‌های خودروبر ‌می‌توانند یک راه حل عالی برای یکپارچه سازی محیط پارکینگ و همچنین استفاده حداکثری از فضا و کاربرد‌ها برای شماست. آسانسور‌های خودروبر فضای زندگی را افزایش می‌دهند و سبب می‌شوند تا نهایت استفاده را از فضا و زمان خود ببرید. آسانسور‌های خودروبر در بسیاری از ساختمان‌های خانگی و صنعتی مانند ساختمان‌هایی که ‌می‌توانند ماشین خود را در ملک خود قرار دهند، گاراژ‌ها، تعمیرگاه‌‌های ماشین و پارکینگ‌های طبقاتی را ‌می‌توان نام برد. این دسته از آسانسور‌ها به خصوص در مناطق و ساختمان‌‌های عمومی سبب تسهیل در تردد و همچنین افزایش امکان اسکان بیشتر در آن مکان می‌گردد.

 

نگهداری آسانسور

 

سرویس و تعمیر آسانسور‌ها توسط تکنسین‌‌های ماهر و آموزش دیده با استفاده از تجهیزات و ابزار مناسب انجام می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی:

انواع فتوسل در آسانسور-معرفی ۳ فتوسل مهم در آسانسور

 

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر

عملکرد صحیح آسانسور‌های خودروبر زمانی ادامه می‌یابد که صاحبان آسانسور‌ها و یا مالکان ساختمان بر اساس عملکرد و ‌استفاده از آن‌ها باید به طور دور‌های عملکرد آن را سنجیده و ارزیابی کنند. سرویس و نگهداری آسانسور‌های خودروبر بسیار مهم‌تر از خرید آن‌هاست، چراکه نگهداری و سرویس‌‌های دور‌های بعد از نصب آن‌ها ‌می‌تواند از پرداخت هزینه‌‌های اضافی جلوگیری کند در حالیکه سرعت وکیفیت انجام کار‌های شما را نیز افزایش می‌دهد. درنتیجه داشتن یک برنامه تعریف شده برای اطمینان از نگهداری صحیح آسانسور، برنامه ریزی سودمندی خواهد بود. سرویس و نگهداری منظم از آسانسور‌های خودروبر علاوه بر محافظت مالی از سرمایه و ماشین خود از خطرات جانی نیز جلوگیری خواهید کرد.

 

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر

 

اجزای تشکیل دهنده سیستم یک آسانسور خودروبر که نیاز به تعمی رو نگهداری منظم دارند را ‌می‌توان بر اساس موقعیت مکانی آن‌ها طبقه بندی کرد. از جمله مهم‌ترین قسمت‌های این نوع آسانسور عبارتند از:

 • اتاق کنترل آسانسور
 • مسیر کابین (ریل آسانسور)
 • کابین

نگهداری آسانسور خودرو بر

مقاله پیشنهادی:

قیمت بالابر هیدرولیکی چقدر است؟

 

از آنجا که آسانسور‌های خودروبر جهت حمل و انتقال ماشین‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید بسیار مورد توجه قرار بگیرند. اتاق کنترل آسانسور قلب سیستم آسانسور محسوب می‌شود.

قسمت اتاق کنترل آسانسور از مجموعه موتور ژنراتور، باطری‌ و تمامی تجهیزات کنترلی است. در صورت وجود آسیب به هر کدام از قطعات و قسمت‌های این قسمت از آسانسور ‌می‌تواند تمامی عملکرد آسانسور ار تحت تأثیر قرار دهد و در نهایت سبب ایجاد اختلال و توقف آسانسور می‌گردد. سرویس و نگهداری این قسمت شامل بررسی منظم قطعاتی همچون موتور‌ها، ژنراتور‌ها، سوئیچ و ترمز‌های آسانسور است.

 

سرویس آسانسور

 

مسیر عبور کابین آسانسور‌های خودروبر یا بهتر است بگوییم راه آسانسور، شامل ریل‌ها و تمامی تجهیزاتی است که سبب اتصال ریل به دیوار و اتصال کابین به ریل می‌گردد. در صورت بروز هرگونه مشکلی نیز در این قسمت ‌می‌تواند با ورود خودرو‌ها به درون کابین موجب از دست دادن تعادل و یا حرکت‌‌های نامناسبی داشته باشند.

 

سرویس آسانسور

مقاله پیشنهادی:

برق اضطراری آسانسور (ناجی شما هنگام قطع برق)

 

کابین آسانسور نیز از آنجه که خودرو و سرنشینان درون آن قرار خواهند گرفت باید علاوه بر برخورداری از امنیت و استحکام کافی، مورد بررسی و تعمیرات دوره‌ای نیز قرار بگیرد تا از بروز هر گونه حادثه و خسارتی جلوگیری شود.

از جمله قسمت‌های مورد بررسی در آسانسور‌های خودروبر ‌می‌توان به درب آسانسور، سنسور‌های موجود درون کابین اعم از سنسور‌های فتوسل و حرارتی برای آتش سوزی، تجهیزات تهویه، میزان نظافت روزانه و استحکام کفپوش کابین آسانسور، عدم وجود مواد و تجهیزات اشتعال زا به کاررفته درون کابین باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین باید در دوره ‌های کوتاه مدت از میزان لغزندگی کف مطمئن شوید تا در صورت وجود چنین مشکلی در آسانسور با قرار گیری افراد و خودرو‌ها سبب لغزش آن‌ها نشوید.

 

نگهداری آسانسور خودروبر

نگهداری آسانسور خودروبر

 

و در نهایت چک لیستی از تجهیزات و مواردی که در تعمیر و سرویس آسانسور‌های خودروبر باید مورد توجه قرار بگیرند را در زیر تهیه نموده‌ایم که عبارتند از:

 • بررسی عملیات شروع و توقف آسانسور اعم از زمان آغاز به کار آن، نحوه عملکرد
 • چراغ‌های داخل کابین آسانسور
 • سیستم تماس اضطراری داخل کابین
 • بررسی علائم موجود
 • مدت زمان باز و بسته شدن درب آسانسور
 • آیا با دستور العمل دادن به آسانسور، به صورت ناگهانی شروع به حرکت یا متوقف می‌شود؟

 

سروی و نگهداری

مقاله پیشنهادی:

زمان تعویض سیم بکسل آسانسور

 

 • آیا کابین آسانسور به صورت تراز در همکف قرار می‌گیرد؟
 • میزان تعادل و تکان‌های موجود در حرکت آسانسور
 • مدت زمان رسیدن آسانسور طبقه به طبقه
 • بررسی مدت زمانی که درب‌ها پس از رسیدن به طبقه مورد نظر باز می‌شوند.

 

سرویس و نگهداری

سرویس و نگهداری موارد ایمنی در آسانسور‌های خودروبر

از آنجا که آسانسور‌های خودروبر برای ماشین‌ها با وزن بیشتر از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند باید قسمت‌های مربوطه که بیشترین درگیری را در حمل این وزن دارند مورد بررسی قرار بگیرند. از جمله قسمت‌های مهم در آسانسور‌های خودروبر که متحمل وزن کابین و خودرو هستند، طناب‌های فولادی یا جک‌های تعبیه شده در زیر کابین است. این دو مورد باید به صورت مرتب در بازه‌‌های زمانی کوتاه مدت به نسبت سایر تجهیزات بیشتر مورد بررسی و سرویس قرار بگیرند.

 

اهورا آسانسور

نگهداری آسانسور خودروبر

 

از جمله عوامل دیگر که ‌می‌توانند در ایمنی آسانسور‌های خودروبر مؤثر واقع شوند، ریچر والو‌ها، شیر تخلیه اضطراری و بررسی سیستم اضطراری است. ریچر والو‌ها در زمان سقوط ناگهانی و یا افزایش سرعت کابین بر اثر افزایش وزن یا از دست دادن تعادل کابین که فعال می‌شوند و از سقوط کابین جلوگیری خواهند کرد.

 

مقاله پیشنهادی:

آسانسور گیرلس در سنندج – لیست قیمت ۱۴۰۱ – بهترین مدل ها

 

اهورا آسانسور

نگهداری آسانسور خودروبر

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر تخصص کیست؟

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر برای اینکه به درستی به عملکرد خود ادامه دهد و به طرز صحیحی نگهداری شود، باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام بگیرد. گا‌هاً نگهداری به تنهایی کافی نیست، و تعیر و نگهداری ملزم به نوسازی است تا دچار اختلال در عملکرد آسانسور نگردد. هرگونه تعمیر و نگهداری آسانسور را باید به پرسنل و تکنسین‌های با تجربه در صنعت آسانسور یا بهتر است به شرکت سازنده آسانسور خود بسپارید.

 

سرویس و نگهداری

نگهداری آسانسور خودروبر

 

شرکت‌های آسانسوری معتبر با افراد متخصص در این زمینه ‌می‌توانند با آگاهی و شناخت بالا اقدام به تعمیر و در صورت نیاز نوسازی کنند.

یک شرکت آسانسوری معتبر باید با جمع آوری داده ‌های کلیدی در مورد استفاده و عملکرد آسانسور شما در یک دوره را انجام دهد. مطالعه ترافیک و تجزیه و تحلیل عملکرد آسانسور نشان می‌دهد آیا سیستم مطابق با مشخصات اولیه خود کارمی‌کند و در صورت کاهش عملکرد آن نشانه تعمیرکار مناسب نخواهد بود.

 

سرویس و نگهداری آسانسور خودروبر تخصص کیست؟

نگهداری آسانسور خودروبر

سرویس و نگهداری آسانسور با اهورا آسانسور

شرکت فنی مهندسی اهورا آسانسور، متخصص در صنعت آسانسور یکی از برترین شرکت‌های معتبر آسانسوری است که با برخورداری از مهندسین مجرب و تکنسیتی ماهر آماده ارائه خدمات خود به مشتریان و همشهریان عزیز است.

اهورا اسانسور خود را متعهد می‌داند تا با ارائه خدماتی با کیفیت این اطمینان را به شما دهد که تمامی خدمات خود را به صورت بهینه ارائه می‌دهند. یکی از خدمات بی نظیر این شرکت تعمیر و نگهداری دوره‌ای انواع آسانسور‌های خانگی و صنعتی انواع آسانسور‌های کششی، هیدرولیکی، روملس و … است. خدمات تعمیر و نگهداری اهورا آسانسو از جمله خدماتی جامع است که شامل تعمیر، بازرسی، نگهداری، روغن کاری تجهیزات و در نهایت نوسازی آن‌هاست.

 

آسانسور خودروبر

نگهداری آسانسور خودروبر

 

تکنسین اهورا آسانسور از بررسی و بهبود ظاهر آسانسور شما تا به حداکثر رساندن عملکرد آن در کنار شما خواهند بود. تیم اهورا با بیش از یک دهه تخصصی در زمینه آسانسور با ‌استفاده از جدیدترین و مجهزترین ابزار آلات خدمات خود را انجام می‌دهند.

 

نگهداری و آسانسور

نگهداری آسانسور خودروبر

مقاله پیشنهادی:

آسانسور کششی در سنندج – تیم اهورا آسانسور- ۱۰ سال سابقه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیتماس