خرید آسانسور ۳ طبقه در سنندج -نقد و اقساط – شرکت اهورا


آسانسور ۳ طبقه در سنندج

خرید آسانسور ۳ طبقه در سنندج با توجه به کاربرد روزافزونی که این وسیله پیدا کرده، در حال افزایش است. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از راه‌پله‌های خسته‌کننده از بالابرها برای رفت‌وآمد و حمل وسایل خود استفاده کنند. در این بین، آسانسور ۳ طبقه نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

در سال‌های اخیر استفاده از آسانسور ۳ طبقه در سنندج رواج زیادی داشته است؛ زیرا برای سالمندان، کودکان، افرادی که محدودیت حرکتی دارند و … استفاده از آسانسور امنیت بیشتری را نسبت به پله‌های طولانی فراهم می‌کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین نکات در رابطه با آسانسورهای ۳ طبقه، قطعات و نحوه راه‌اندازی آن‌ها آشنا شوید.

آسانسور 3 طبقه در سنندج

استاندارد آسانسور ۳ طبقه در سنندج

آسانسورهای خانگی ۳ طبقه نیز مانند آسانسورهای تجاری باید ویژگی‌ها و استانداردهایی داشته باشند تا ایمنی مسافران را تضمین کنند. حتی اگر تعداد طبقات یک ساختمان کم باشد، همواره خطر خرابی آسانسور یا قطع برق وجود دارد. به همین دلیل آشنایی با استانداردها و ویژگی‌های آسانسور ۳ طبقه در سنندج قبل از خرید می‌تواند شما را ایمن نگه دارد.

آسانسورهای خانگی ۳ طبقه استاندارد، درب‌های به هم قفل‌شده‌ای دارند که تنها در زمان مشخص و در جایی که تنظیم شده‌اند، باز و بسته می‌شوند. این تنظیمات در زمان طراحی و نصب آسانسور تعیین می‌شوند و ممکن است برای هر آسانسور متفاوت باشند.

این آسانسورها همچنین باید دارای یک سیستم روشنایی خودکار اضطراری در داخل کابین باشند که در صورت قطع برق، روشن شود. تلفن‌های داخل کابین و دزدگیر نیز ضروری هستند. همچنین یک گوشی باید در کابین آسانسورهای خانگی تعبیه در نظر گرفته شود تا مسافر بتواند در مواقع ضروری با دیگران در تماس باشد. علاوه بر تلفن، آسانسورهای خانگی دارای سیستم هشدار نیز هستند.

استاندارد آسانسور 3 طبقه در سنندج

سایر خدمات:
آسانسور خانگی در سنندج (هوم لیفت) – اجرای ۰ تا ۱۰۰ توسط تیم حرفه ایی
آسانسور گیرلس در سنندج – لیست قیمت ۱۴۰۱ – بهترین مدل ها

قطعات آسانسور ۳ طبقه در سنندج

یک آسانسور ۳ طبقه دارای قطعاتی است که برای راه‌اندازی هر نوع بالابری استفاده می‌شوند. آشنایی با این قطعات می‌تواند دید بهتری را برای شناخت هر چه بهتر عملکرد سیستم آسانسور ۳ طبقه در سنندج به شما بدهد. مهم‌ترین قطعات آسانسور ۳ طبقه شامل موارد زیر می‌شوند.

قطعات آسانسور 3 طبقه در سنندج

کابین

کابین، قسمت اصلی آسانسور است که برای حمل و نقل سرپوشیده مسافران و گاهی بار طراحی می‌شود. این قسمت از آسانسور شامل قطعات دیگری می‌شود که در داخل آن تعبیه شده‌اند.

کابل

از کابل برای نگه داشتن آسانسور (گذر از روی نوار محرک به سمت وزنه تعادل) و کشیدن آن استفاده می‌شود. معمولاً تعداد کابل‌های هر آسانسور به ظرفیت کابین و سرعت بالابر بستگی دارد.

دستگاه کششی

دستگاه کششی در ساخت انواع آسانسور کششی ۳ طبقه استفاده می‌شود. یک دستگاه کششی استاندارد از موتور، چرخ محرک، ترمز و صفحه تخت دستگاه تشکیل شده است. موتور دستگاه کششی شفت شیف محرک را می‌چرخاند تا فلکه محرک را بچرخاند. با چرخش شیار، طناب‌های بالابر از روی فلکه محرک عبور می‌کنند و ماشین را از طریق بالابر می‌کشند.

دستگاه کششی آسانسور

کنترلر

کنترلر آسانسور سیستمی برای کنترل آسانسورها به صورت دستی یا اتوماتیک است. کنترلر معمولاً ولتاژ بین ۱۲ تا ۲۴ ولت را در سیستم کنترل تنظیم می‌کند. منبع تغذیه با ولتاژ پایین برای کنترلر و وسایل کنترل کننده آسانسور است.

درایو

هر وسیله‌ای که با الکتریسیته کار می‌کند باید دارای یک موتور باشد که توسط درایوهای VVVF هدایت می‌شود.

وزنه شمارنده

کابین آسانسور توسط یک وزنه سنگین متعادل می‌شود که وزن آن تقریباً برابر با وزن خود کابین به اضافه ۴۰ تا ۵۰ درصد کل وزنی است که می‌تواند حمل کند. وقتی آسانسور بالا می‌رود، وزنه تعادل پایین می‌آید و برعکس.

ریل‌های راهنما

مقاطع T شکل یا دارای شکل فولادی با سطوح هدایت کننده نصب شده به صورت عمودی در بالابر هستند که برای هدایت مسیر حرکت کابین و وزنه‌های تعادل آسانسور کاربرد دارند.

ریل‌های راهنما

بافرها

بافر دستگاهی است که در قسمت پایین آسانسور قرار دارد و برای محافظت از مسافران طراحی شده است. بافرها می‌توانند با تجمع یا اتلاف انرژی جنبشی دستگاه، آسانسور در حال سقوط را متوقف کنند.

ترمز ایمنی

هر آسانسور بین دو ریل راهنمای عمودی با دندانه‌های فلزی محکمی که تا آخر آن‌ها تعبیه شده است، حرکت می‌کند. در بالای هر آسانسور یک مکانیزم فنری با قلاب‌های متصل وجود دارد. اگر کابل پاره شود، قلاب‌ها به سمت بیرون حرکت می‌کنند و به دندانه‌های فلزی در ریل‌های راهنما می‌چسبند و دستگاه را به طور ایمن قفل می‌کنند.

درب‌ها

درب‌های آسانسور برای ورود و خروج به داخل آسانسور در نظر گرفته شده‌اند. درب آسانسور دو نوع دستی و اتوماتیک دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند.

انواع آسانسور ۳ طبقه در سنندج

آسانسورهای ۳ طبقه در مدل‌ها و با ظرفیت‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که بسته به کاربرد آن و خصوصیات ساختمان انتخاب می‌شوند. نکته قابل توجه در این زمینه این است که این انتخاب باید توسط کارشناسان شرکت‌های آسانسوری که تجربه نصب انواع آسانسورها را دارند، انجام شود. معمولاً انواع رایج آسانسورهای ۳ طبقه شامل موارد زیر می‌شوند:

انواع آسانسور 3 طبقه در سنندج

آسانسور ۳ طبقه مدل هیدرولیک

معمولاً بالابر هیدرولیک دارای یک اتاق ماشین است که پمپ و موتور را در خود جای می‌دهد؛ بنابراین ممکن است به فضایی بیشتر از حد انتظار برای نصب نیاز داشته باشد. بالابرهای هیدرولیک معمولاً ارزان‌تر از بالابرهای کششی هستند؛ بنابراین اگر بودجه برای شما یک عامل کلیدی است، نوع هیدرولیک می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب آسانسور ۳ طبقه در سنندج باشد.

آسانسور ۳ طبقه مدل کششی

آسانسورهای کششی رایج‌ترین نوع آسانسورها هستند. کابین‌های این نوع آسانسور با استفاده از طناب‌های فولادی روی یک قرقره شیاردار به بالا کشیده می‌شوند که معمولاً در صنعت آسانسور به آن شیار می‌گویند. گاهی اوقات دو آسانسور طوری ساخته می‌شوند که کابین آنها همیشه به طور هم‌زمان در جهات مخالف حرکت می‌کنند و وزنه تعادل یکدیگر هستند.

آسانسور 3 طبقه مدل کششی

آسانسور ۳ طبقه مدل MRL

بیشتر آسانسورها با یک اتاق ماشین در بالای چاه آسانسور طراحی می‌شوند. این نوع آسانسور دارای ماشینی است که در فضای سرپوشیده تعبیه شده است و هر زمان که نیاز به تعمیر و نگهداری باشد، تنها از بالای کابین آسانسور قابل دسترسی است. این نوع آسانسور تنها می‌تواند مسافت ۲۵۰ فوتی را با سرعت ۵۰۰ فوت در دقیقه طی کند.

آسانسورهای MRL در ساختمان‌های با میزان تردد متوسط محبوبیت دارند، زیرا در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند و به فضای کمتری در طول ساخت نیاز دارند.

ظرفیت‌های متفاوت آسانسور ۳ طبقه در سنندج

ظرفیت یک آسانسور استاندارد بسته به نحوه ساخت و مکان استفاده از آن می‌تواند تا حد زیادی متفاوت باشد. برخی از مهم‌ترین عواملی که بر این ظرفیت تأثیر می‌گذارند، تعداد طبقات آسانسور، فضا و همچنین میزان تردد ساختمان هستند. انواع آسانسورهای ۳ طبقه با ظرفیت‌های مختلفی ساخته می‌شوند که به طور معمول عبارت‌اند از:

  • آسانسور ۳ طبقه ۲ نفره
  • آسانسور ۳ طبقه ۳ نفره
  • آسانسور ۳ طبقه ۴ نفره
  • آسانسور ۳ طبقه ۵ نفره
  • آسانسور ۳ طبقه ۶ نفره

ظرفیت‌های متفاوت آسانسور 3 طبقه در سنندج

نصب آسانسور ۳ طبقه در سنندج

راه‌اندازی هر نوع آسانسور نیازمند داشتن تخصص کافی در این زمینه است و به همین خاطر توسط شرکت‌های آسانسوری انجام می‌شود. شرکت اهورا آسانسور با کارشناسان متخصصی که دارد، می‌تواند در مشاوره نصب و راه‌اندازی آسانسور ۳ طبقه در سنندج از طراحی تا اجرا در کنار شما باشد. داشتن سابقه درخشان و طولانی‌مدت این شرکت، مهم‌ترین دلیل برای اطمینان از حسن انجام کار است.

پس اگر برای نصب آسانسور ۳ طبقه چند توقف به دنبال شرکتی معتبر می‌گردید، اهورا آسانسور می‌تواند بهترین گزینه باشد. زیرا علاوه بر ارائه مشاوره‌های تخصصی و نصب و راه‌اندازی اصولی آسانسور، امکان نصب را به صورت اقساطی نیز فراهم کرده است. برای اطلاع دقیق از لیست قیمت آسانسور در سنندج با مشاورین اهورا آسانسور تماس حاصل فرمایید.

نصب آسانسور 3 طبقه در سنندج

در انتها

لزوم استفاده از آسانسور برای منازل مسکونی به ساختمان‌های با تعداد طبقات کم هم رسیده است. آسانسور ۳ طبقه یکی از رایج‌ترین بالابرها برای ساختمان‌های با ارتفاع کم است که برای راحتی افراد در جابه‌جایی بخصوص سالمندان، کودکان و معلولین طراحی می‌شود. شهر سنندج هم به دلیل توسعه شهرنشینی و کاربرد روزافزون بالابرها به یکی از قطب‌های استفاده از آسانسورهای ۳ طبقه تبدیل شده است.

انواع مختلفی از آسانسور ۳ طبقه در سنندج وجود دارند که طبق سلیقه، نیاز، میزان بودجه، فضای ساختمان و کاربری آن انتخاب می‌شوند. اهورا آسانسور نامی آشنا و مطمئن در نصب و راه‌اندازی آسانسور ۳ طبقه در سنندج است که می‌توانید با خیالی راحت به آن اعتماد کرده و از خدمات تخصصی کارشناسان این شرکت بهره‌مند شوید.

خرید آسانسور 3 طبقه در سنندج -نقد و اقساط

سایر مقالات:
آسانسور قسطی در سنندج – ۱۰ مدل آسانسور – شرکت اهورا آسانسور
خرید آسانسور در سنندج – ۱۰ مدل آسانسور – خرید نقد و اقساط
خرید آسانسور ۳ طبقه در سنندج -نقد و اقساط – شرکت اهورا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیتماس