آسانسور غذابر در سنندج – لیست قیمت ۱۴۰۱ – اجرا توسط تیم اهورا

آسانسور غذابر در سنندج

فناوری جدید شرکت مهندسی اهورا آسانسور، بالابر رستورانی یا آسانسور غذابر در سنندج است که برای جابه‌جایی بسته‌های سبک، ظروف غذا در منازل و رستوران‌ها، ساختمان‌های اداری، دانشگاهی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و … نصب و راه‌اندازی می‌شوند.

آسانسور غذابر سنندج

اشخاص مجاز به استفاده از این آسانسور نیستند؛ به‌طوری‌که برای تحقق آن، نباید سطح کف بالابر از یک مترمربع و ارتفاع آن از ۱/۲ متر بیشتر باشد .سطح دسترسی به کابین این آسانسور را بر اساس نوع استفاده آن، از تراز کف تمام شده ۸۰ سانتیمتری از کف می‌توان طراحی کرد.

طراحی ویژه کابین‌ها امکان حمل بار سنگین را به مشتریان محترم نخواهد داد، اما ایمنی در حمل بارهای سبک با ابعاد کوچک در کنار کاربری بسیار ساده از ویژگی‌های آسانسور غذابر در سنندج است.

**********

ویدیو : آسانسور غذابر در سنندج

 

آسانسور غذابر در سنندج چه کاربردهایی دارد؟

انسان‌ها همیشه در صدد اختراع وسایل مختلف برای رفاه بیشتر خود بوده‌اند. روزبه‌روز زندگی انسان‌ها به سمت ماشینی شدن پیش می‌رود؛ بنابراین برای انجام کارهای روزانه به‌صرف کمترین میزان انرژی لازم است.

کاربرد آسانسور غذابر

در سال‌های نه‌چندان دور گارسون‌ها و افراد برای آوردن غذا از آشپزخانه‌های زیرزمین به اتاق غذاخوری یا پذیرایی طبقات مختلفی را طی می‌کردند. بسیاری از خانه‌ها داری گاراژهایی هستند که از طریق گاراژ به آشپزخانه برای خرید مواد غذایی، از اتاق‌های سطح بالایی به زیرزمین برای خشک‌شویی یا حتی حمل هیزم از زیرزمین به طبقات بالا می‌روند.

از طرفی در شهرها به دلیل افزایش جمعیت روزافزون معمولاً خانه‌ها بر روی قطعات کوچکی از زمین‌ساخته می‌شوند. درنتیجه طبقات بسیاری روی‌هم قرار می‌گیرند و ساکنین آن را ملزم به حمل بارهای سنگین از پله‌ها از بالابه‌پایین و بلعکس می‌کنند.

کاربرد آسانسور غذابر

همین امر می‌تواند هنگام حمل برخی وسایل یا حتی بردن غذاهای داغ بسیار خطرناک باشد، به‌ویژه برای افراد مسن. به همین دلیل نیاز به آسانسورهای غذابر در بین طبقات پدید آمد.

تاریخچه آسانسور غذابر در سنندج

هزاران سال است که از این دستگاه‌های بالابر برای حمل مواد غذایی بین طبقات مختلف استفاده می‌شود. اولین استفاده ثبت شده حدوداً به ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در دوران رومیان توسط یک معمار برای جابه‌جایی کالا و محصولات مزرعه ساخته شد.

بعدها در قرت ۱۸ام میان ثروتمندان فرانسه و انگلستان محبوبیت فراوانی یافت. استفاده از آسانسورهای غذابر بدوی در رستوران‌های شهرهای بزرگ در سراسر ایالات متحده در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بسیار رایج بودند.

تاریخچه آسانسور غذابر

غالباً در این رستوران‌ها سفارش‌های غذا در طبقات پایین تهیه و توسط آسانسورهای غذابر به دست مشتریان می‌رسید. در آن زمان آسانسورهای غذابر به طنابی که مستعد کشیدگی تا پاره شدن بود و همچنین قرقره‌هایی روی چرخ‌های باریک که توسط خود افراد به سمت بالا کشیده می‌شدند، کار می‌کردند.

در اغلب اوقات با انحراف طناب از مسیر خود سبب لغزش آن و سبب افتادن غذا و درنهایت ایجاد یک آشفتگی ناخواسته در تحویل غذا می‌شدند. با شروع دهه ۱۹۳۰ میلادی این آسانسورها که تا آن زمان بالابری دستی بیشتر نبودند، ظاهر مدرن‌تری به خود گرفتند.

در آن زمان در ساخت آسانسورهای غذابر از موتورهای الکتریکی و سیستم‌های حرکتی خودکار جهت حذف کنترل دستی استفاده کردند. سنندج نیز مانند سایر شهرهای ایران سال‌ها است که از این اختراع استفاده می‌کند و قدمت آسانسور غذابر در سنندج به چندین سال قبل برمی‌گردد.

نام‌گذاری آسانسور غذابر در سنندج

آسانسورهای غذابر برای اولین‌بار به نام dumbwaiter یا پیشخدمت‌های بی‌سروصدا نام‌گذاری شدند. علت نام‌گذاری dumbwaiter به این دلیل است آسانسور برای اولین‌بار در خانه‌های بزرگ مابین آشپزخانه آنها و کارکنان خانه در زیرزمین‌ها یا اتاق‌های خدمتکاران استفاده می‌شد.

نام گذاری آسانسور غذابر

این افراد از آسانسورهای غذابر برای بردن غذا و ظروف به طبقات بالایی استفاده می‌کردند و دوباره به‌عنوان واسطه از آشپزخانه به اتاق پذیرایی برمی‌گشتند. این آسانسورها اجازه می‌دادند بی‌سروصدا و بوی آشپزخانه غذا به سر میز بیاید.

ریشه این اصطلاح به‌سادگی همین اثر است که این آسانسورها راهی برای داشتن پیشخدمتی ساکت بود که در اغلب اوقات دیده یا شنیده نمی‌شدند.

 

نحوه کار آسانسور غذابر در سنندج

نسخه‌های اولیه این آسانسورها دارای ساختار بسیار ساده‌ای بودند که توسط افراد به طور دستی کنترل و هدایت می‌شدند. در این ساختار اتاقک کوچک غذابر توسط یک طناب که در بالا‌ترین طبقه به یک قرقره متصل بودند توسط خود افراد به سمت بالا کشیده می‌شدند.

بعدها با طراحی موتورهای الکتریکی برای آنها ساختار پیچیده‌تری پیدا کردند و به‌جای کنترل دستی توسط نیرومحرکه الکتریکی هدایت می‌شدند. این طراحی در ساخت انواع آسانسور غذابر در سنندج نیز به کار می‌رود.

نحوه کار آسانسور غذابر

برخی از مزایای آسانسور غذابر در سنندج

آسانسور های غذابر

 • حرکت نرم و بی‌صدا
 • عدم نیاز به کندن زمین و بنایی
 • هزینه گرفتن برق ۳ فاز را ندارد
 • نصب آسان و سریع
 • ایمنی بالا به دلیل نداشتن سیم بکسل
 • صرفه‌جویی در مصرف برق تا ۴۰ % (حرکت رو به پایین با موتور خاموش است)
 • دارای سیستم اضطراری هنگام قطع برق است
 • و…

انواع آسانسور غذابر در سنندج

آسانسورهای غذابر می‌توانند کارهای روزانه را در حمل‌ونقل درون خانه مابین طبقات آسان کنند. چه برای جابه‌جایی غذا و موارد غذایی باشند و چه وسایل موردنیاز دیگر. این آسانسورها برای حمل غذا در نظر گرفته شده‌اند.

به همین دلیل در ساختمان‌هایی مانند ساختمان‌های تجاری، عمومی و خصوصی می‌توان مورداستفاده قرار بگیرند. برای نصب آسانسور غذابر در سنندج می‌توانید از چند نوع آسانسور استفاده کنید که رایج‌ترین آنها آسانسورهای کششی و هیدرولیکی است.

انواع آسانسور غذابر

 

آسانسور کششی غذابر در سنندج

در این دسته از آسانسورهای  کششی، حرکت آسانسور بر اساس کابل‌های فولادی است که توسط نیرومحرکه موتور و چرخش قرقره به حرکت در می‌آید. آسانسورهای کششی خود به دودسته آسانسورهای گیربکس و گیرلس تقسیم‌بندی می‌شوند که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند.

آسانسورهای کششی دارای سرعت بیشتری به نسبت آسانسورهای هیدرولیکی دارند و تنها مزیتی که بر آسانسورهای هیدرولیک دارند محدودیت طبقات و ارتفاعی است که می‌توان از آنها استفاده کرد. از این آسانسورها می‌توان در بلندترین ساختمان‌ها نیز استفاده کرد بدون اینکه محدودیتی برای شما ایجاد کنند.

آسانسور کششی غذابر

آسانسور هیدرولیکی غذابر در سنندج

آسانسورهای هیدرولیکی بسیار رایج‌تر و ارزان‌تر از آسانسورهای کششی هستند. اساس کار این دسته از آسانسورها بر پایه جک‌های تعبیه شده زیر اتاقک آسانسور است که با حرکت روغن داخل آن و بالا آمدن پیستون اتاقک را به حرکت درمی‌آورد.

از این دسته آسانسورها می‌توان جهت جابه‌جایی انواع بسته‌های سبک، ظروف غذا در منازل و رستوران‌ها، ساختمان‌های اداری، دانشگاهی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و همچنین فروشگاه‌ها استفاده کرد.

آسانسور هیدرولیکی غذابر

در آسانسورهای هیدرولیکی برخلاف آسانسورهای کششی باید زیر اتاقک آسانسور به‌اندازه ۸۰ سانتی‌متر چاه آسانسور را آماده کرد و به همین دلیل به فضای بیشتری نیاز دارد.

استفاده از آسانسورهای هیدرولیکی برای حمل غذا حرکتی نرم و بی‌صدا دارد، هزینه کمتری در مصرف برق دارد، نصب آسان و سریع و از ایمنی بالایی نیز برخوردار است. برای آسانسور غذابر محدودیت ارتفاع است و نمی‌توان از آنها برای ساختمان‌های بسیار بلند استفاده کرد.

موارد استفاده از آسانسور غذابر در سنندج

 • رستوران، آشپزخانه، سلف‌سرویس
 • بیمارستان
 • دانشگاه
 • صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و بهداشتی

 

موارد استفاده از آسانسور غذابر

ویژگی‌های ساختاری آسانسور غذابر در سنندج

بر اساس نوع و میزان استفاده شما از این دسته از آسانسورها و انواع آن می‌تواند دارای ظرفیت‌ها و ویژگی‌های ساختاری متفاوتی نیز باشند. به طور معمول آسانسورهای غذ بر در رستوران‌های بزرگ دارای ابعاد کف یک مترمربع در یک مترمربع و ارتفاع ۱٫۲ متر است.

البته در خانه‌های مسکونی می‌توان ابعاد آنها را به طور دلخواه و بر اساس میزان فضای موجود طراحی نمود. ظرفیت آنها می‌تواند بر اساس نوع و اندازه آنها از ۵ تا ۵۰ کیلوگرم متفاوت باشند. در رستوران‌ها و سالن‌های پذیرایی بزرگ در صورت نیاز به ظرفیت بیشتر می‌توان آسانسور را بزرگ‌تر و از موتورهای قوی‌تری استفاده کرد.

ویژگی آسانسور غذابر

درب آسانسورهای غذابر می‌تواند هم به‌صورت عمودی و هم افقی طراحی شوند زیرا اندازه آنها کوچک‌تر از آسانسورهای حمل افراد هستند و به‌راحتی قابل‌اجرا هستند. توجه داشته باشید که آسانسورهای غذابر آسانسورهای باری نیستند.

برخلاف باور اشتباه برخی از افراد آسانسورهای غذابر مناسب حمل بارهای رستورانی و خریدهای سنگین خانه نیست. اگرچه گاهی اوقات به این آسانسورها، آسانسورهای مینی بار نیز گفته می‌شود اما مسئله مهم این است که آنها را با یک آسانسور باری اشتباه نگیرید.

ویژگی آسانسور غذابر

از این آسانسورها می‌توان برای حمل ظروف غذا، غذا، برخی وسایل سبک مانند لباس‌های شسته شده، استفاده در کتابخانه‌ها و حتی بانک‌ها برای حمل وسایلی سبک استفاده کرد.

آسانسور غذابر در سنندج نیز دارای ساختاری همانند سایر آسانسورهای دیگر دارند و از همان ساختار حرکتی استفاده می‌کنند. اما با این تفاوت که در ابعاد کوچک‌تری این امر انجام می‌گیرد.

ویژگی آسانسور غذابر

آسانسور غذابر چه ویژگی‌هایی دارد؟

از مهم‌ترین مشخصه‌هایی که یک آسانسور غذابر باید داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت

سرعت مسئله بسیار مهمی است که باید در طراحی و خرید آسانسورهای غذابر به آن توجه ویژه نمود. سرعت آسانسورهای غذابر در مکان‌های شلوغ مانند رستوران‌ها و کافه‌ها باید بیشتر باشد.

از طرفی باید توجه کرد که سرعت به‌گونه‌ای باشد که از حد استاندارد خود تجاوز نکند. برای مثال برای عمل برخی غذاهای حساس که از دیزاین‌های خاصی برخوردار هستند نباید سرعت به حدی باشد که سبب ایجاد آشفتگی در ترکیب غذا و حتی ریختن آنها شود.

سرعت آسانسور غذابر

به طور متوسط و طبق استانداردهای جهانی، آسانسورهای غذابر دارای سرعتی بالغ بر ۶ تا ۹ متر در دقیقه دارند. سرعت انواع آسانسور غذابر در سنندج نیز در این محدوده است.

 • تعداد توقف

تعداد توقف یا همان تعداد طبقات نیز می‌تواند در طراحی آسانسور و حتی انتخاب آن مؤثر واقع شود. اکثر تولیدکنندگان سه تا شش توقف را ارائه می‌دهند. البته شرکت اهورا آسانسور این گزینه را بدون محدودیت طبقات به شما ارائه می‌دهند.

ایمنی: ایمنی مهم‌ترین مسئله در طراحی و خرید آسانسورهای غذابر است. استفاده از آسانسورهای غذابر در محیط‌هایی همچون رستوران‌ها، کافه‌ها و حتی منازل شخصی می‌تواند جهت سرو غذابرای افراد مهمی مورداستفاده قرار بگیرند.

توقف های آسانسور غذابر

در صورت عدم ایمنی در کار می‌تواند نتایج بسیار بدی را برای شما به بار آورد. به همین دلیل تمامی آسانسورهای غذابر در اهورا آسانسور دارای اینترلاکهای الکترومکانیکی هستند و از بالاترین سطح ایمنی برخوردار هستند.

 • روکش داخلی

ازآنجاکه با این آسانسورها مواد غذایی و حتی گاهی اوقات دارویی را نیز جابه‌جا می‌کنند بهتر است دارای روکش داخلی استاندارد باشد. در اغلب این آسانسورها از ورق‌های فولادی با روکش پودری سفید، ورق‌های آلومینیوم یا قطعات چوبی استفاده می‌شود.

روکش داخلی آسانسور غذابر

مراقب باشید باید روکش‌های داخلی از جنس‌هایی که با بخار غذا زنگ می‌زنند را انتخاب نکنید. این نکته برای انواع آسانسور غذابر در سنندج کاربرد دارد.

قیمت آسانسور غذابر در سنندج

هزینه این دسته از بالابرها بر اساس نوع و ویژگی‌های موردنظر شما تعیین می‌گردند. قیمت بالابرهای هیدرولیکی به نسبت بالابرهای کششی بیشتر است. هزینه‌های آنها باتوجه‌به نوع و جنس کابین، سایز کابین، درب آسانسور، روکش داخلی اتاقک، موتور آسانسور، نوع آسانسور و بسیاری عوامل دیگر تعیین می‌شوند.

باتوجه‌به کمبود و حتی نبود برخی از قطعات در بازار قیمت‌ها نیز ثابت نخواهند بود. به همین دلیل می‌توانید برای مطلع شدن از قیمت روز انواع آسانسور غذابر در سنندج با اهورا آسانسور تماس حاصل بفرمایید.

قیمت آسانسور غذابر

تفاوت آسانسورهای غذابر تجاری و مسکونی

این دسته از آسانسورها در واقع نسخه‌های کوچک‌تر از آسانسورهای تجاری هستند. در غذابرهای خانگی سیستم‌های نظارت یا قفل‌های هوشمند در درجه تجاری وجود ندارند. در نمونه‌های خانگی سیستم کابین بسیار سبک‌تر است و برای حمل‌ونقل مواد سبک و مورداستفاده در محیط خانه طراحی شده‌اند.

در مقابل در غذابرهای تجاری شامل هشدار و زنگ‌های ایمنی هستند. سیستم ایمنی غذ برهای تجاری این اجازه را به آنها می‌دهد که تمام کدهای تجاری را برای عملکرد ایمن در یک محیط تجاری رعایت کند. همچنین این غذابرها دارای قطعات و ریل‌های صنعتی هستند که برای سال‌های استفاده سنگین طراحی شده‌اند.

انواع آسانسور غذابر

جمع‌بندی

آسانسورهای غذابر در اصل آسانسورهای باری کوچکی هستند که برای اتصال بین طبقات در ساختمان‌های تجاری و غیرتجاری مورداستفاده قرار می‌گیرند. آسانسورهای غذابر در نهایت استفاده در تمامی اتاق‌ها و طبقات هر نوع ساختمانی راه آنها به آشپزخانه‌ها ختم می‌شوند.

از این آسانسورها نمی‌توان برای حمل افراد یا حیوانات استفاده نمود زیرا دارای ظرفیت حمل کم و همچنین با طراحی کوچک اتاقک آن می‌تواند مشکل‌ساز باشد. ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با انواع آسانسور غذابر در سنندج و ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

آسانسور غذابر در سنندج

امیدواریم این مطلب برای مفید بوده باشد و بتوانید بدون سردرگمی انتخابی مناسب برای خانه یا محل کار خود داشته باشید. در ادامه با شرکت معتبر اهورا آسانسور که در ساخت آسانسور غذابر در سنندج تخصص دارد، آشنا می‌شوید.

اهورا آسانسور

شرکت مهندسی اهورا آسانسور با بیش از یک دهه سابقه در طراحی و ساخت انواع آسانسورهای خانگی و صنعتی در خدمت همشهریان و مشتریان گرامی است. شرکت اهورا آسانسور با برخورداری از تیمی متخصص و باتجربه یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های طراحی، فروش و نصب انواع آسانسور و بالابرهای خانگی و صنعتی است.

اهورا آسانسور

همچنین شما کاربران عزیز میتوانید از سایر خدمات ارائه شده توسط گروه اهورا آسانسور بهرمنده مند شوید، از جمله :

آسانسور خانگی
آسانسور گیرلس
آسانسور کششی
آسانسور معلول بر
آسانسور شیشه ای
آسانسور خودروبر
آسانسور خورشیدی
پله برقی
آسانسور باربر
آسانسور صنعتی
آسانسور هیدرولیک
صفحه اصلیتماس