بیمار بر

اقدامات احتیاطی برای قطع برق در آسانسورهای بیماربر

آسانسورهای بیماربر با استفاده از برق سه فاز با کمترین مصرف میزان برق قابل راه اندازی و استفاده هستند. یکی از مهمترین اقداماتی که در ساخت این آسانسورها در نظر گرفته می‌شود شرایط راه اندازی و ادامه به کار آن در زمان قطعی برق است. از آنجا که این آسانسورها جهت حمل بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند زمان قطعی برق با معطل شدن و متوقف شدن آن نیز می‌تواند به قیمت جان بیمار تمام شود. خوشبختانه آسانسورهای بیماربر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت قطعی برق با استفاده از موتورهای برق اضطراری و باتری‌های تعبیه شده درون آسانسور همچنان به کار خود ادامه داده و غیر قابل توقف است.

طراحی ابعاد و سرعت آسانسورهای بیماربر

همانطور که در بالا گفته شد آسانسورهای بیماربر باید به اندازه‌ای باشند تا تخت مریض به همراه یک الی همراه آن به راحتی درون آسانسور جای بگیرند. از طرفی سرعت این دسته از آسانسورها باید به گونه‌ای باشد تا در مقابل ایمن بودن برای بیمار در ساعات شلوغی بیمارستان برای مثال ساعات اوله صبح که جابجایی‌های میان بخش‌ها و بستری کردن بیماران تا رفتن به اتاق عمل آغاز می‌شود، باید جوابگوی چنین شرایطی نیز باشد.

در آسانسورهایی که مخصوص حمل تخت‌های بیماربر هستند باید فضای تعبیه شده مناسب برای جای گیری راحت تخت بیمار، ۲ نفر همراه بیمار و تجهیزات پزشکی همراه آن باشد. برای این فضا به طور معمول کابین‌ها با مساحت کف ۱۸۰ سانتی متر، با عمق ۲۷۰ سانتی متر در عرض ۱۴۰ سانتی متر طراحی می‌شوند. این نوع آسانسورا باید ظرفیت حمل وزن بالغ بر ۲۵۰۰ کیلوگرم را داشته باشند.

در آساسنورهای طراحی شده مختص حمل برانکارد مقداری جمع و جورتر از نوع قبلی طراحی می‌شوند زیرا زمان حمل برانکارد اغلب همراه بیمار وجود دارد و خبری از تجهیزات پزشکی نخواهد بود. ابعاد این دسته از آسانسورهای بیماربر نیز از مساحت کف ۱۶۰ سانتی متر، عمق ۲۳۰ سانتی متر در عرض ۸۰۰ سانتی متر تشکیل شده است. این آسانسورها نیز باید ظرفیت حمل وزنی بالغ بر ۱۶۰۰ کیلوگرم را داشته باشند.

در رابطه با سرعت آسانسورهای بیماربر نیز طبق استاندارهای بین المللی باید دارای سرعتی بالغ بر ۴۰/۰ تا ۳۰ متر بر ثانیه طراحی و تنظیم شوند.

انواع آسانسور بیماربر

با توجه به موقعیت ساختمان‌های درمانی مختلف انواع آسانسورهای مختلف قابلیت راه اندازی و نصب را دارند. ازجمله عوامل تعیین کننده در نوع آسانسور نصب شده باید به ظرفیت و تعداد طبقات ساختمان توجه کرد. از جمله انواع آسانسورهای بیماربر می‌توان به دو آسانسورهای زیر اشاره کرد که بیشترین محبوبیت را دارند.

در نصب و استفاده از آسانسورهای هیدورلیکی باید گفت که ساده‎ترین نوع آسانسور هستند که در اغلب بیمارستان‌ها از آنها استفاده می‌گردد. آسانسورهای کششی نیز یکی از آسانسورهایی است که بدون محدودیت می‌توان از آنها استفاده کرد. در این دسته از آسانسورها دیگر محدودیتی در ارتفاع وجود ندارد و برای ساختمان‌های بسیار بلند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آسانسورهای بیماربر به‌صورت هیدرولیکی اساس کار حرکت کابین آسانسور بر اساس ابهام پمپاژ مایع درون پیستون‌های زیر کابین آسانسور اتفاق می‌افتد. این آسانسورها بسیار ایمن‌تر از سایر آسانسورها هستند اما به دلیل محدودیت طبقاتی آن‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور خلاصه در بیمارستان‌هایی که به دلیل کمبود فضا جای کافی برای نصب آسانسور نیست، بهتر است از آسانسورهای کششی با کمترین فضای ممکن نصب خواهند شد.

آداب و فرهنگ لازم برای استفاده از آسانسورهای بیماربر

ضروری است که فقط از آسانسور برای هدف مورد نظر خود استفاده شود. آسانسورهای بیماربر به طور قطع از حساس‌ترین و مهم‌ترین آسانسورهای موجود هستند. از انجا که افراد بیمار یا پرسنل پزشکی از آن استفاده می‌کنند بهتر است در صورت نبود آسانسورهای نفر بر از این آسانسورها استفاده نکنید. این مورد می‌تواند به ویژه در موارد اورژانسی بسیار جدی باشد، مانند زمانیکه یک بیمار ترومایی در شرایط بحرانی وارد بیمارستان می‌شود و نیاز به جراحی اورژانسی دارد در این صورت با مشغول بودن آسانسورهای بیماربر می‌تواند جان مریض را به خطر بیندازد. این دسته از آسانسورها جهت حمل بیماران، تیم پزشکی و پرسنل بیمارستان، تجهیزات پزشکی، ملحفه و مواد غذایی بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند پس بهتر است مؤدبانه آداب و قوانین استفاده از آسانسورهای بیماربر را رعایت کنید. علاوه‌بر استفاده از این آسانسورها و معطل نگه ‌داشتن بیماران می‌تواند ورود و خروج افراد معمولی و افراد دیگر به درون این کابین‌ها مراقبت‌های بهداشتی مربوط به کابین آسانسور و همچنین سلامت بیماران در حال انتقال را نیز به خطر بیندازد و مهم‌تر از همه ارائه ‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی هرگز نباید در مورد هیچ جنبه‌ای از مراقبت بیمار در زمانی‌ که سایر افراد دیگر در آسانسور هستند صحبت کنند.

اهمیت نگهداری از آسانسورهای بیماربر

روزانه صدها بیمار، پزشک، پرستار و تمامی پرسنل و حتی گاهاً بازدید کنندگان بیماران بین طبقات از این آسانسورها استفاده می‌کنند. از اورژانس تا بخش‌های جراحی گرفته تا بخش‌های مراقبتی از این آسانسورها استفاده می‌کنند. به ‌همین دلیل به دلیل افزایش تعداد استفاده از این آسانسورها بهتر است در نگهداری آن‌ها نیز بسیار جدی بود آسانسورهای بیمارستانی از آنجا که برای حمل بیماران استفاده می‌شود و بسیار حساس است باید دارای تعمیرات دوره‌ای توسط تعمیرکاران و افراد متخصص در این زمینه باشد. تعمیرات دوره‌ای و عمومی آسانسورها باید حتما زیر نظر شرکت‌های تعمیر و نگهداری آسانسور به‌صورت اساسی انجام شود، زیرا ممکن است وجود کوچک‌ترین مشکل و آسیبی در قطعات و حتی روند کار این‌ دسته از آسانسورها خسارات جانی جبران نشدنی را به بار آورد.

تفاوت میان آسانسورهای بیماربر و آسانسورهای معمولی

در آسانسورهای بیماربر طراحی از نظر اندازه، ظرفیت و سرعت با آسانسورهای مسافربری بسیار متفاوت است. در آسانسورهای نفربر سایز کابین بسیار بزرگ‌تر از کابین آسانسورهای معمولی است، اما سرعت آن به نسبت برخی از آسانسورهای معمولی کمتر است. امنیت تعبیه ‌شده در هر دو آسانسور به اندازه هم بسیار بالاست. اما در برخی از ویژگی‌های ظاهری مانند درب آسانسور، سایز آن، نحوه قرارگیری برخی از قطعات داخلی، طراحی داخلی کابین و بسیاری موارد دیگر می‌توانند با هم بسیار متفاوت باشد.

قیمت آسانسورهای بیماربر

آسانسورهای بیماربر همان ‌طور در بالا نیز توضیح داده شد می‌تواند برای ساخت و کاربرد آن‌ها دارای قیمت‌های متفاوتی نیز باشند. استفاده از آسانسورهای بیماربر به ‌عنوان وسیله‌ای کمکی به بیماران در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و در اغلب خانه‌های سالمندان یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات آن به حساب می‌آید. به ‌همین دلیل باید در انتخاب علاوه‌بر انتخاب نوع آسانسور در انتخاب شرکت نصب و اجرای آن نیز بسیار وسواس بود. قیمت آسانسورهای بیماربر براساس نوع ساختار آن‌ها  که می‌تواند هیدرولیکی یا الکترومغناطیسی باشد متفاوت باشد. قطعات هر کدام از این آسانسورها دارای قیمت‌های متفاوتی هستند که به دلیل نوسانات و کمبود قطعات در بازار قیمت‌های ثابتی ندارند. شما نیز می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت‌های روز انواع آسانسورهای بیماربر با شرکت آسانسوری اهورا آسانسور در تماس باشید.

جمع آوری

گاهاً سلامتی و حتی مرگ و زندگی انسان به لحظاتی وابسته‌ است که می‌تواند در سرنوشت انسان بسیار تاثیر گذار باشد. استفاده از آسانسورهای بیماربر درون بیمارستان‌ها می‌تواند یکی از کاربردی‌ترین و مفیدترین ابزار و وسیله‌های حرکتی در چنین محیط‌هایی باشد و حتی در مقابل با استفاده‌ی نادرست برخی از افراد از آن می‌تواند سبب مرگ برخی از افراد نیز شود. استفاده از آسانسورهای بیماربر با تجهیزات ایمن و بروز بسیاری از مشکلات مربوط به زمان و مکان را نسبت به گذشته از بین برده است. در نهایت از شما سپاسگذاریم که تا اینجا با ما همراه بودید. امیدواریم این مطلب جوابگوی تمامی سؤالات شما در باب آسانسورهای بیماربر بوده باشد.

آسانسور بیماربر و اهورا آسانسور

شرکت اهورا آسانسور یکی از بهترین شرکت‌های آسانسوری در شهر سنندج است که با طراحی، نصب و اجرای انواع آسانسور، پله برقی، بالابرهای صنعتی و به خصوص آسانسورهای بیماربر خدمات خود را به مشتریان عزیز از سرتاسر کشور ارائه می‌دهد.

این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب تمامی خدمات مربوط به راه انداز آسانسور از مشاوره اولیه تا تعمیرات دوره‌ای آن در کنار شما خواهند بود. برای مشاهده نمونه کارهای اهورا آسانسور و ارتباط مستقیم با مشاوران آن می‌توانید علاوه به سایت اهورا آسانسور مراجعه یا با شماره تلفن‌های آن تماس حاصل فرمایید.

آسانسور بیماربر

جان انسان از هرچیزی ارزشمندتر است و باید به خوبی مراقب خود بود. حال پیش می‌آید که این جان عزیز را به خطر می‌اندازید و راهی بیمارستان می‌شوید. در این شرایط اگر برای خود شما پیش آمده باشد و یا فرد بیمار دیگری را به بیمارستان برده باشید می‌دانید که حرکت و حمل چنین افرادی از طبقات مختلف مراکز درمانی و به خصوص بیمارستان‌ها کاری بسیار دشوار و سخت است، به همین دلیل وجود وسیله‌ای که بتوان افراد بیمار را به راحتی به طبقات مختلف برد به شدت نیاز خواهد داشت.

همه شما با مراجعه به بیمارستان آسانسورهای موجود در بیمارستان را مشاهده کرده‌اید و گاهاً پیش آمده که بخواهید سوار آن شوید ولی با عدم اجازه به شما توی ذوقتان خورده. آسانسورهای بیمارستانی همان طور که از اسمشان پیداست به عنوان آسانسور بیمار مختص افراد بیمار و کارکنان بیمارستان است نه شما و افراد سالم.

آسانسورهای بیماربر دسته‌ای از آسانسورها هستند که درون مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی، مراکز مراقبت‌های بهداشتی و خانه سالمندان جهت حمل افراد بیمار، برانکارد، تجهیزات پزشکی و پرسنل بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم هر آنچه را که درباره آسانسورهای بیماربر لازم است بدانید را به شما توضیح دهیم.

آسانسور بیماربر را بیشتر بشناسید.

در اغلب بیمارستان‌ها آسانسورهایی به عنوان آسانسور بیماربر وجود دارد که جهت حمل بیماران به همراه تیم پزشکی همراه آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل عدم استفاده افراد معمولی در بیمارستان از این آسانسورها، جلوگیری از ازدحام و معطلی بیماران بین طبقات است. به همین دلیل فقط افراد بیمار و تیم پزشکی قادر به استفاده از آن خواهند بود تا برای انتقال بیمار پشت در آسانسور معطل نشوند. چه بسا این معطلی می‌تواند جان بسیاری از افراد را در حد لحظه‌ای نیز به خطر بیندازد و این ثانیه‌ها می‌توانند به راحتی حکم مرگ یا زندگی فردی را رقم بزند. به همین دلیل اهورا آسانسور این اطمینان را به شما می‌دهد که با راه اندازی آسانسورهای بیماربر، بیماران بدون معطلی در بیشترین آرامش و امنیت به مقصد مورد نظر برسند.

مزایای استفاده از آسانسورهای بیماربر

همانطور که گفته شد جان یک انسان عزیزتر  و باارزش‌تر از هر چیز دیگری در این دنیای فانی است. به همین دلیل حمل بیماران در قسمت‌های مختلف یک بیمارستان برای مثال به مقصد اتاق عمل یا بخش‌های ویژه یا رسیدن پزشکان به مقصد بیماران بد حال می‌تواند بسیار حیاتی باشد. از جمله مهم‌ترین فواید استفاده از آسانسورهای بیماربر در ادامه شرح داده شده‌اند:

  • زمانیکه افراد بیمار یا تجهیزات پزشکی خاصی را می‌خواهید به بخش‌هایی همچون قسمت جراحی و اتاق عمل منتقل کنید با عبور از میان افراد و ازدحام بیمارستان و با برخورد هزاران میکروب و ویروس‌های خطرناک می‌تواند جان افراد را به خطر و سبب آلوده شدن تجهیزات نیز شود. به همین دلیل یکی از برترین فواید استفاده از آسانسورهای بیماربر کاهش خطر آسیب به بیماران و تجهیزات مورد استفاده برای آنها در طول مسیر تا مقصد است. استفاده از آسانسورهای بیماربر سلامت عمومی بیمار را تا مقصد به طور قابل توجهی حفظ خواهد کرد.
  • از طرفی استفاده از آسانسورهای بیماربر برای افراد بیمار و تیم پزشکی سرعت رسیدن آنها به مقصد مورد نظر را افزایش خواهد داد و میزان معطلی آنها را به کمترین حد ممکن خواهد رساند.
  • از آنجا که مراکز پزشکی بزرگ می‌توانند مکان‌های گیج کننده‌ای باشند و گم شدن درون آنها بسیار آسان است. استفاده از آسانسورهای بیماربر شما را به راحتی به طبقات مورد نظر خواهد رساند بدون اینکه دچار سردرگمی شوید.
  • یکی دیگر از مزایای استفاده از آسانسورهای بیماربر آسان کردن افراد و سنگین وزن و از جمله تجهیزات پزشکی نیز است. با استفاده از این آسانسورها شما به عنوان یک همراه بیمار یا پرسنل بیمارسانی مجبور نخواهید بودن افراد را مابین طبقات حمل کنید که هم به خود آسیب خواهید زد و هم قطعاً بیمار بیچاره.
  • وجود بخش‌های سرطانی و بیماری‌های سخت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سبب وجود داروها و مواد خاصی نیز خواهد بود که در صورت حمل آن بین افراد مختلف در بین طبقات نه تنها سبب آلودگی مواد و داروها می‌گردد بلکه می‌تواند سلامت افراد دیگر را نیز با قرار گرفتن در معرض آن به خطر بیندازد. پس آسانسورهای بیماربر به عنوان حمل داروها و تجهیزات پزشکی نیز بسیار مناسب و ایمن هستند.

آسانسورهای بیماربر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

از آنجا که آسانسورهای بیماربر جهت حمل و انتقال افراد بیمار و بدحال در مراکز درمانی و پزشکی استفاده می‌گردد، باید بیشترین میزان امنیت را داشته باشند. آسانسورهای بیماربر یک طراحی کاربردی مشتق از زمان و امنیت است.

در مرحله اول ابعاد آسانسورهای بیمارستانی باید در حد استانداردهایی باشند که حداقل یک برانکارد و یک همراه در آن به راحتی جا بگیرد. کابین‌های آسانسور باید از نظر بهداشتی دارای قوانین بهداشتی بوده و اقدامات احتیاطی در جهت پیشگیری ضد باکتریایی انجام شود تا سلامتی افراد بیمار درون این کابین به خطر نیفتد.

هنگام طراحی این آسانسورها باید به دکوراسیون داخلی آن بیش از هر نوع آسانسور دیگری توجه شود. به این گونه که کابین این دسته از آسانسورها باید به صورت ضد زنگ طراحی شده و نور پردازی مناسبی داشته باشد. نور پردازی آسانسورهای بیماربر از آن جهت حائز اهمیت است که باید در حدی نگه داشته شود تا مزاحمتی برای بیمار ایجاد نکند.

در طراحی آسانسورهای بیماربر به دلیل وجود افراد بیمار بر روی تخت یا ویلچر باید قسمت کنترل آن به گونه‌ای طراحی شود که در پایین‌ترین قسمت کابین قرار بگیرد. همچنین درهای آسانسورهای بیمار بر باید برای عبور و انتقال راحت انواع تخت‌های بیمارستانی، برانکارد و ویلچرها به گونه‌ای طراحی شود که از پهنای مناسبی برخوردار باشند.

آسانسورهای بیماربر باید به گونه‌ای مهندسی شده طراحی شوند که بیماران درون آن احساس امنیت و آرامش کنند و بدون کوچک‌ترین میزان لرزشی حرکت کند.

این آسانسورها علاوه بر ظاهر جذاب و مناسب باید از دوام بسیار بالایی نیز برخوردار باشند. از آنجا که مراکز درمانی محیط‌های حساسی هستند که مملوء از افرادی هستند که دائماً در حال حرکت‌اند، برای حمل بیمار دقت در طراحی آسانسور و تراز کردن توقف برای راحتی و ایمنی بیمار بسیار مهم است. در آسانسورهای بیماربری که برای حمل تیم پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگیره‌های تعبیه شده در آن باید بالاتر یا پایین‌تر از سطح لبه تخت باشند.

به طور معمول آسانسورهای بیماربر دارای ظرفیت حمل متغیر از ۱۶۰۰ کیلوگرم تا ۲۰۰۰ کیلوگرم طراحی می‌شوند.

مزایای استفاده از آسانسورهای بیماربر

همانطور که گفته شد جان یک انسان عزیزتر  و باارزش‌تر از هر چیز دیگری در این دنیای فانی است. به همین دلیل حمل بیماران در قسمت‌های مختلف یک بیمارستان برای مثال به مقصد اتاق عمل یا بخش‌های ویژه یا رسیدن پزشکان به مقصد بیماران بد حال می‌تواند بسیار حیاتی باشد. از جمله مهم‌ترین فواید استفاده از آسانسورهای بیماربر در ادامه شرح داده شده‌اند:

  • زمانیکه افراد بیمار یا تجهیزات پزشکی خاصی را می‌خواهید به بخش‌هایی همچون قسمت جراحی و اتاق عمل منتقل کنید با عبور از میان افراد و ازدحام بیمارستان و با برخورد هزاران میکروب و ویروس‌های خطرناک می‌تواند جان افراد را به خطر و سبب آلوده شدن تجهیزات نیز شود. به همین دلیل یکی از برترین فواید استفاده از آسانسورهای بیماربر کاهش خطر آسیب به بیماران و تجهیزات مورد استفاده برای آنها در طول مسیر تا مقصد است. استفاده از آسانسورهای بیماربر سلامت عمومی بیمار را تا مقصد به طور قابل توجهی حفظ خواهد کرد.
  • از طرفی استفاده از آسانسورهای بیماربر برای افراد بیمار و تیم پزشکی سرعت رسیدن آنها به مقصد مورد نظر را افزایش خواهد داد و میزان معطلی آنها را به کمترین حد ممکن خواهد رساند.
  • از آنجا که مراکز پزشکی بزرگ می‌توانند مکان‌های گیج کننده‌ای باشند و گم شدن درون آنها بسیار آسان است. استفاده از آسانسورهای بیماربر شما را به راحتی به طبقات مورد نظر خواهد رساند بدون اینکه دچار سردرگمی شوید.
  • یکی دیگر از مزایای استفاده از آسانسورهای بیماربر آسان کردن افراد و سنگین وزن و از جمله تجهیزات پزشکی نیز است. با استفاده از این آسانسورها شما به عنوان یک همراه بیمار یا پرسنل بیمارسانی مجبور نخواهید بودن افراد را مابین طبقات حمل کنید که هم به خود آسیب خواهید زد و هم قطعاً بیمار بیچاره.
  • وجود بخش‌های سرطانی و بیماری‌های سخت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سبب وجود داروها و مواد خاصی نیز خواهد بود که در صورت حمل آن بین افراد مختلف در بین طبقات نه تنها سبب آلودگی مواد و داروها می‌گردد بلکه می‌تواند سلامت افراد دیگر را نیز با قرار گرفتن در معرض آن به خطر بیندازد. پس آسانسورهای بیماربر به عنوان حمل داروها و تجهیزات پزشکی نیز بسیار مناسب و ایمن هستند.

آسانسورهای بیماربر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

از آنجا که آسانسورهای بیماربر جهت حمل و انتقال افراد بیمار و بدحال در مراکز درمانی و پزشکی استفاده می‌گردد، باید بیشترین میزان امنیت را داشته باشند. آسانسورهای بیماربر یک طراحی کاربردی مشتق از زمان و امنیت است.

در مرحله اول ابعاد آسانسورهای بیمارستانی باید در حد استانداردهایی باشند که حداقل یک برانکارد و یک همراه در آن به راحتی جا بگیرد. کابین‌های آسانسور باید از نظر بهداشتی دارای قوانین بهداشتی بوده و اقدامات احتیاطی در جهت پیشگیری ضد باکتریایی انجام شود تا سلامتی افراد بیمار درون این کابین به خطر نیفتد.

هنگام طراحی این آسانسورها باید به دکوراسیون داخلی آن بیش از هر نوع آسانسور دیگری توجه شود. به این گونه که کابین این دسته از آسانسورها باید به صورت ضد زنگ طراحی شده و نور پردازی مناسبی داشته باشد. نور پردازی آسانسورهای بیماربر از آن جهت حائز اهمیت است که باید در حدی نگه داشته شود تا مزاحمتی برای بیمار ایجاد نکند.

در طراحی آسانسورهای بیماربر به دلیل وجود افراد بیمار بر روی تخت یا ویلچر باید قسمت کنترل آن به گونه‌ای طراحی شود که در پایین‌ترین قسمت کابین قرار بگیرد. همچنین درهای آسانسورهای بیمار بر باید برای عبور و انتقال راحت انواع تخت‌های بیمارستانی، برانکارد و ویلچرها به گونه‌ای طراحی شود که از پهنای مناسبی برخوردار باشند.

آسانسورهای بیماربر باید به گونه‌ای مهندسی شده طراحی شوند که بیماران درون آن احساس امنیت و آرامش کنند و بدون کوچک‌ترین میزان لرزشی حرکت کند.

این آسانسورها علاوه بر ظاهر جذاب و مناسب باید از دوام بسیار بالایی نیز برخوردار باشند. از آنجا که مراکز درمانی محیط‌های حساسی هستند که مملوء از افرادی هستند که دائماً در حال حرکت‌اند، برای حمل بیمار دقت در طراحی آسانسور و تراز کردن توقف برای راحتی و ایمنی بیمار بسیار مهم است. در آسانسورهای بیماربری که برای حمل تیم پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگیره‌های تعبیه شده در آن باید بالاتر یا پایین‌تر از سطح لبه تخت باشند.

به طور معمول آسانسورهای بیماربر دارای ظرفیت حمل متغیر از ۱۶۰۰ کیلوگرم تا ۲۰۰۰ کیلوگرم طراحی می‌شوند.

صفحه اصلیتماس