آسانسور باربر در سنندج – انواع آسانسورهای باربر در سال ۲۰۲۲

آسانسور باربر در سنندج

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که با ورود افراد جدید به ساختمان و هنگام اثاث‌کشی به خانه جدید با خراب‌شدن آسانسور مواجه شده باشید. متأسفانه برخی افراد از آسانسورهای مسافربر برای حمل بار استفاده می‌کنند. در بسیاری از ساختمان‌های شهر سنندج از آسانسور استفاده می‌شود. به همین دلیل لزوم استفاده از آسانسور باربر در سنندج بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

آسانسور بالابر

آسانسورهای مسافربری جهت حمل افراد به طبقات مختلف ساخته شده‌اند نه حمل بار. حالا شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که بگویید خب برای حمل بارهای سنگین و حجیم چه‌کار کنیم؟ جواب این سؤال نزد ما است. راه‌حل این کار استفاده از آسانسورهای باری در ساختمان است.

در ساختمان‌ها و محیط‌هایی که به طور روزانه حجم وسیعی از انواع بارها در آنجا جابه‌جا می‌شوند بهتر است با نصب آسانسورهای باربر کار خود را آسان‌تر کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با چیستی و چگونگی این آسانسور باربر در سنندج بهتر و بیشتر آشنا شوید.

 

********

ویدیو : آسانسور باربر در سنندج

 

 

آسانسور باربر چیست؟

آسانسورهای باربر همان‌طور که از اسمشان پیدا است، برای حمل انواع بار استفاده می‌شوند. به همین سادگی! از این آسانسورها جهت بالابردن، بلند کرد و یا حمل انواع بار و کالای مختلف به‌جای استفاده از نیروهای انسانی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

آسانسور باربر در سنندج

دیگر لازم نیست با پرداخت هزینه‌های اضافی با استخدام کارگران به حمل وسایل و بارهای خود بپردازید. از آسانسورهای باربر برای جابه‌جایی انواع وسایل از کالاهای مختلف گرفته تا مصالح ساختمانی در سرتاسر ساختمان استفاده می‌گردد.

حجم کابین این آسانسورها بسیار بزرگ است و همین قابلیت حمل انواع بار و وسایل را با آن فراهم کرده است. آسانسورهای باربر ماشین‌های حملی هستند که هم درون ساختمان‌ها و هم در فضای باز ساخته می‌شوند و می‌توانند در زمان، هزینه‌های شما و حتی انرژی لازم برای کار صرفه‌جویی کنند.

ویژگی‌های آسانسور باربر چیست؟

همان‌طور که گفته شد از این آسانسورها جهت حمل انواع بارهای سبک‌وسنگین در ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود. آسانسورهای باربر معمولاً دارای کابینی بسیار بزرگ‌تر از آسانسورهای مسافربر هستند و می‌توانند بارهای سنگین‌تر را در حجم بیشتری حمل کنند.

ویژگی آسانسور باربر

معمولاً ظرفیت حمل این نوع آسانسورها مابین ۲۳۰۰ تا ۴۵۰۰ کیلوگرم است. آسانسورهای حمل بار دارای درهایی هستند که هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت اتوماتیک می‌توانند کار کنند. ازآنجاکه این بارها به طور ویژه برای مقاومت در برابر بارهای سنگین ساخته شده‌اند و از طراحی داخلی کابین برخوردار نیستند.

پیکربندی و طراحی این درها در آسانسورهای باری کوچک‌تر معمولاً دارای درهای کشویی در تعداد بیشتری هستند که توسط کنترل مرکزی به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. آسانسورهای باربر بزرگ‌تر و با ظرفیت بیش از ۷ هزار کیلوگرم دارای درهای تلسکوپی و ۶ کشویی هستند که هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت اتوماتیک قابل‌کنترل هستند.

ویژگی آسانسور بالابر

طراحی داخل آسانسورهای باربر به‌صورت ناتمام است به این دلیل که ممکن است با ورود و خروج بارهای مختلف داخل کابین ضربه بخورد. انواع مختلف آسانسور باربر در سنندج این ویژگی‌ها را دارند.

اولین آسانسور باربر در طول تاریخ

آسانسورهای باربر در طول تاریخ اولین آسانسورهایی بودند که توسط بشر ساخته و مورداستفاده قرار گرفتند. اولین استفاده‌های ثبت شده از آسانسورهای باربر توسط مصریان باستان و پس از آن‌ها رومیان بود که برای حمل سنگ‌های بزرگ برای ساخت ساختمان‌های مختلف مورداستفاده قرار گرفتند.

اولین آسانسور باربر

در ساختار این آسانسورها با استفاده از قرقره و طناب و استفاده از نیروی کشش توسط افراد سبب بلندکردن اجسام سنگین مانند سنگ‌ها برای ساخت‌وساز بود. بعدها با افزایش نیاز به این وسیله کاربردی در اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی برای حمل و بلندکردن مصالح ساختمانی در ساخت‌وساز طرح‌های ساده را با استفاده از بخار و پیستون‌های هیدرولیک طراحی و ساختند.

این آسانسورهای جدید با نصب اولیه در ساختمان‌های در حال ساخت و همچنین استفاده از آن در صحنه‌های نمایش سبب شد که محبوبیت خاصی پیدا کنند که بعدها منجر به تغییر در ساختار و پیشرفت آن‌ها نیز شد.

مقایسه آسانسور باربر با آسانسور مسافربر

در آسانسورهای باری خبری از متوقف کردن آسانسور پس از سوارشدن وجود نخواهد داشت، پس بهتر است قبل از آمدن تمامی همراهان خود دکمه طبقه موردنظر را فشار ندهید. درهای آسانسور در آسانسورهای باربر معمولاً به‌جای چپ و راست به سمت بالا و پایین باز می‌شوند. این روش باز شدن درها به دلیل صرفه‌جویی در فضای آسانسور است.

مقایسه آسانسور باربر

درهایی که به چپ و راست باز می‌شوند به یک آسانسور عریض نیاز دارند تا امکان باز شدن راحت و به‌سهولت بارگیری را نیز فراهم امکان‌پذیر کند. اما به دلیل استفاده بیشتر و بهینه‌تر از این آسانسورها درها به سمت بالا و پایین باز می‌شوند.

در آسانسورهای باربر قدیمی معمولاً بسته و باز شدن درها به‌صورت دستی انجام می‌شد. اگرچه در آسانسورهای جدیدتر سیستم کنترل درها به‌صورت خودکار طراحی می‌شود. وجود درب در آسانسورهای مسافربر یکی از نکات الزامی و ایمنی در آنها محسوب می‌شود، درحالی‌که در بسیاری از آسانسورهای باربر وجود در الزامی نیست و بدون درد نیز آن‌ها را طراحی و استفاده نمود.

در آسانسورهای مسافربری در صورت بسته نشدن درب آسانسور شروع به حرکت نخواهد کرد و حتی باز شدن در نیز امکان‌پذیر نخواهد بود. در مقایسه طراحی داخلی کابین آسانسورهای مسافربر و باربر می‌توان گفت که تنوع در کابین آسانسورهای مسافربر دارای تنوع بیشتری هستند، اما در طراحی داخلی و آسانسورهای باربر به دلیل نوع استفاده و کاربرد آن‌ها نمی‌توان از هر گزینه‌ای استفاده کرد.

مقایسه آسانسور باربر با مسافربر

برای مثال کابین‌های شیشه‌ای برای آسانسورهای باربر قطعاً قابل‌استفاده نخواهند بود، زیرا در این نوع آسانسورها به دلیل حمل وسایل سنگین نباید از مصالح شکننده در طراحی آن استفاده شود. همچنین در طراحی سیستم داخلی کامیون‌های باربر خبری از پخش‌کننده‌های موسیقی نیست، در نهایت می‌توان گفت که آسانسورهای باربر آسانسورهای مسافربری نیستند و نباید از آن‌ها برای حمل افراد استفاده کرد.

استفاده از خدمات آسانسور باربر را نباید با آسانسورهای مسافربری اشتباه گرفت. آسانسورهای مسافربر برای حمل افراد و خدمات بارهای سبک‌تر مانند کارتن‌ها و وسایل شخصی می‌توانند مورداستفاده قرار بگیرند. اما آسانسورهای باربر معمولاً در ساختمان‌های تجاری، در پاساژها، کارخانه‌های تولیدی، انبارهای بزرگ و مکان‌های خرده‌فروشی می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد.

همچنین آسانسورهای باربر معمولاً ملزم به نمایش اخطار کتبی جهت سوارشدن افراد مختلف در کارمون کابین برای حمل مسافران عادی ممنوع است.

انواع آسانسور باربر در سنندج

درحالی‌که از آسانسورها به طور معمول برای جابه‌جایی افراد بین طبقات مختلف ساختمان استفاده می‌شود. انواع مختلفی از آسانسورها وجود دارند که برای انجام‌دادن کارهای مختلفی طراحی شده‌اند. یکی از انواع رایج و بسیار کاربردی، آسانسورهای باربر هستند.

انواع آسانسور باربر

این آسانسورها برای حمل‌ونقل انواع بار و وسایل سنگین و تحمل شرایط کاری سخت و دشوار طراحی شده‌اند. آسانسور باربر جهت حمل انواع بار و کالا به‌جای افراد طراحی شده‌اند. آسانسور باربر در سنندج از نظر ظرفیت به ۵ دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که با تاکتیک‌های بارگیری و توزیع وزنی، ویژگی‌های مختلفی دارند.

  • آسانسورهای باری کلاس A: آسانسورهای کلاس A جهت حمل و توزیع بارهای عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد و ظرفیت آن‌ها معمولاً یک‌چهارم ظرفیت قید شده برای آسانسور است. برای تخلیه و بارگیری این نوع آسانسورها نیز می‌توان از کامیون‌های حمل بار کوچک به‌صورت دستی استفاده کرد.
  • آسانسورهای باربر کلاس B: از این نوع دسته آسانسورها برای حمل وسایل نقلیه موتوری مانند انواع خودروهای سواری و حتی کامیون‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. میزان ظرفیت حمل این آسانسورها برابر با میزان ظرفیت قید شده در آسانسور است.
  • آسانسورهای باربر کلاس C1: جهت بارگیری و حمل کامیون‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این نوع آسانسورها نیز نباید وزن وسایل نقلیه و بار از وزن قید شده در آسانسور تجاوز کند. در این صورت بار و وسیله نقلیه می‌توانند هم زمان با هم درون این آسانسورها قرار بگیرند.
  • آسانسورهای باربر کلاس C2: از این آسانسورها نیز جهت حمل کامیون‌های صنعتی می‌توان استفاده کرد. اما مقداری با آسانسورهای کلاس C1 متفاوت است، زیرا در هنگام بارگیری و تخلیه در این آسانسورها میزان باری که روی سکوی آسانسور قرار می‌گیرد می‌تواند میزان ۱۵۰ درصد از ظرفیت نامبرده در آسانسور باشد. یعنی می‌توان وسایل نقلیه و حتی بارها را با ماشین‌ها و لیفتراک‌ها بارگیری و تخلیه کرد.
  • در آسانسورهای باربر کلاس C3: نیز مانند سایر آسانسورهای دیگر برای کامیون‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما در حین بارگیری و تخلیه نیز در این نوع آسانسور نباید از ظرفیت نامی آسانسور تجاوز کند.

انواع آسانسور باربر

در دسته‌بندی دیگری در آسانسور باربر در سنندج بنا بر نوع مکانیزم آنها، به دو دسته آسانسورهای هیدرولیک و کششی تقسیم می‌شوند.

مقایسه آسانسور باربر کششی با هیدرولیکی

آسانسور کششی یکی از انواع آسانسور باربر در سنندج است. در آسانسورهای کششی اساس کار آسانسور باربر با استفاده از طناب‌های کششی که در امتداد یک قرقره شیاردار پیچیده شده است انجام می‌گیرد. اما در مقابل در آسانسورهای باری هیدرولیک اساس کار آن بر اساس پیستون‌هایی است که با نیروی فشار و مایع درون آن در پایین آسانسور سبب حرکت کابین آن می‌شوند.

مقایسه آسانسور باربر هیدرولیکی

در هر دو نوع این آسانسورها نیاز به وزن‌گیری متقابل دارند که با قراردادن وزنه‌های متعادل‌کننده در انتهای طرف دیگر طناب قرار می‌گیرند. با این تفاوت که آسانسورهای هیدرولیکی ارزان‌تر اما به نسبت آسانسورهای کششی دارای حرکت کندتری هستند.

همچنین آسانسورهای هیدرولیک روغن آنها ممکن است به بیرون نشت داشته باشد و سبب آسیب به محیط‌زیست شود. آسانسورهای کششی باربر برای ساختمان‌های بسیار بلند و مرتفع نیز قابل‌اجرا هستند باوجوداینکه دوستدار محیط‌زیست هستند.

آسانسور کششی باربر

در مقابل آسانسورهای هیدرولیکی نیز دارای امنیت بیشتری نسبت به آسانسورهای کششی هستند. طول عمر قطعات بسیار بیشتر و استهلاک آن‌ها بسیار کمتر است. توقف و حرکت آسانسورهای باربر هیدرولیکی ملایم‌تر است.

مزایا و معایب آسانسور باربر در سنندج

از مهم‌ترین مزایای استفاده از آسانسور باربر در سنندج همان ویژگی بارز آن‌ها یعنی حمل اشیا، تجهیزات وسایل سنگین به‌وسیله آن است. از آسانسورهای باری می‌توان در انواع ساختمان‌های تجاری مانند هتل‌ها و انبارها استفاده کرد که امر جابه‌جایی و حمل انواع بارها و وسایل سنگین را به کاری بسیار آسان تبدیل خواهد کرد.

مزایا و معایب آسانسور باربر

در نتیجه حمل وسایل توسط شما و حتی کارگران دیگر انجام نخواهد گرفت و به همین دلیل هزینه‌های اضافی و همچنین فشار زیاد بر روی این افراد را میان خواهد برد. همچنین استفاده از آسانسورهای باربر روند کار شما را افزایش می‌دهند. بدین صورت که اتلاف کردن وقت کاهش خواهد یافت و کارها با روند سریع‌تری پیش خواهند رفت.

از جمله از بزرگ‌ترین معایب موجود برای این دسته از آسانسورها اشغال کردن حجم زیادی از فضای ساختمان است به این‌گونه که برای نصب و قراردادن چنین آسانسورهایی به نسبت آسانسورهای مسافربری به فضای بیشتری نیاز است درنتیجه در هر نوع ساختمانی قابل‌اجرا نخواهد بود.

رعایت نکات ایمنی در آسانسورهای باربر

ازآنجاکه آسانسورهای باربر برای مسافران و حمل افراد به‌صورت معمولی در نظر گرفته نشده است درنتیجه باید اخطاریه‌ای مبنی بر ممنوعیت ورود این افراد و استفاده معمولی درون کابین آسانسورهای باری به نمایش گذاشته شود.

اگر چنین هشداری وجود نداشته باشد و شخصی بدون آگاهی از آن دچار هر نوع آسیبی شود در نتیجه عدم آگاهی شخص و صدمات وارده بر او بر عهده مالک ساختمان است. از طرفی هنگام بارگیری و یا تخلیه بار از آسانسورهای باربر ممکن است تصادفات و صدماتی رخ دهد.

رعایت نکات امنیتی

اگر این مسائل درنتیجه نگهداری نادرست باشد ممکن است افرادی دچار آسیب شوند، اما اگر این صدمات به این دلیل اتفاق بیفتد که شما آگاهانه ماشین را از ظرفیت گذشته بارگیری کنید و یا به همراه کالا درون آسانسور سفر کنید خود مسئول صدمات به خود و کالاهای موردنظر نیز خواهید بود.

درنتیجه صاحبان و مسئولان اجراکننده آسانسورهای باری در صورت امکان افراد را از رعایت نکات ایمنی و استفاده از آسانسور آگاه نمایید و تاحدامکان افرادی که از آسانسورهای باری استفاده می‌کنند با بارها درون آسانسور قرار نگیرند.

نکات ایمنی آسانسور باربر

همچنین از طرفی علاوه بر سیستم ترمز و کنترل این آسانسورها باید از الزامات آتش‌سوزی متفاوتی به نسبت آسانسورهای مسافربری مجهز باشند. ازآنجاکه با این آسانسورها انواع کالاها و وسایل مختلف درون آن قرار می‌گیرد و حمل می‌شوند باید دارای گواهینامه تأییدیه آتش‌سوزی و اقدامات لازم درون کابین باشد.

برای خرید آسانسور باربر در سنندج با تیم اهورا در تماس باشید

قیمت آسانسور باربر در سنندج

همان‌طور که احتمالاً می‌توانید حدس بزنید آسانسور باربر در سنندج به دلیل حجم وسیع و بزرگ بودن آن‌ها و برخورداری از قدرت بسیار بالا آسانسورهای گران قیمتی هستند. گران بودن این دسته از آسانسورها فقط به دلیل هزینه‌های خرج شده و انجام شده برای سایز و ابعاد آسانسور نیست.

قیمت آسانسور باربر

بلکه کل چرخه آسانسور و اجرای آن، قطعات آن همچنین آماده‌سازی جایگاه آسانسور ممکن است هزینه‌های بیش از اندازه‌ای را دربر داشته باشد. آسانسورهای باربر به تعمیر و نگهداری منظمی نیاز دارند و باید به طور منظم تمامی قطعات را از نظر ساییدگی بررسی کرد زیرا این آسانسورها وزن بسیار بالایی را متحمل می‌شوند.

تعمیر و نگهداری دوره‌ای آسانسورهای باربر گران است اما درعین‌حال باید تعمیرات دوره‌ای آن به‌صورت منظم انجام شود. شرکت اهورا آسانسور انواع آسانسور باربر در سنندج را با مناسب‌ترین قیمت‌ها به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید جهت اطلاع از هزینه‌های و قیمت‌های روز انواع آسانسور با اهورا آسانسور تماس بگیرید.

قیمت آسانسور باربر

در نهایت

درحالی‌که آسانسور باربر در سنندج برای حمل کالا و وسایل سنگین طراحی شده‌اند برخی از آن‌ها به مسافران این اجازه را می‌دهند که همراه کالا درون آسانسور سفر کنند. آسانسورهای باربر یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در ساختمان‌هایی است که به طور روزانه بارهایی در وسعت بسیار بالا در آن جابه‌جا می‌شود.

آسانسور باربر

این با اهداف مشخصی ساخته می‌شوند که به‌خوبی مقاوم‌سازی شده‌اند تا تمامی بار و کالاهای شما درون آن از بالاترین امنیت برخوردار باشند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و توانسته باشد اطلاعات سودمندی را درباره آسانسور باربر در سنندج در اختیار شما قرار داده باشد.

خرید آسانسور باربر در سنندج

شرکت اهورا آسانسور با بهره‌مندی از مهندسین و مدیران جوان و باتجربه تمامی خدمات خود را به‌صورت تخصصی به مشتریان عزیز ارائه می‌دهند. اهورا آسانسور تمامی خدمات مربوط به انواع آسانسورهای کششی، هیدرولیکی، روملس، آسانسورهای غذا بر، معلول بر، آسانسورهای خانگی، آسانسورهای روملس، پانوراما، بیماربر خودروبر، تک‌فاز و خورشیدی، انواع بالابرهای صنعتی و خانگی را ارائه می‌دهد.

 

آسانسور باربر

 

شما نیز می‌توانید برای طراحی، اجرا، نصب و تعمیر انواع آسانسور باربر در سنندج و دیگر شهرها روی تیم اهورا حساب باز کنید. اهورا آسانسور این اطمینان را به شما می‌دهد که با مناسب‌ترین قیمت در کم‌ترین زمان ممکن باکیفیت‌ترین خدمات را برای شما اجر خواهند کرد.

 

همچنین شما کاربران عزیز میتوانید از سایر خدمات ارائه شده توسط گروه اهورا آسانسور بهرمنده مند شوید، از جمله :

آسانسور گیرلس
آسانسور کششی
آسانسور غذابر
آسانسور معلول بر
آسانسور شیشه ای
آسانسور خودروبر
آسانسور خورشیدی
پله برقی
آسانسور صنعتی
آسانسور هیدرولیک
صفحه اصلیتماس